Talalaev: Dinamo Karpin davrida o‘zgarib ketdi
Kaliningradning "Baltika" jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev Moskva "Dinamo" jamoasining Valeriy Karpin boshchiligidagi o‘yin uslubi bilan Marcel Lichka davridagi jamoa o‘rtasidagi asosiy farqlar haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, pressingda sezilarli o‘zgarishlar yuz bergan, jamoa harakatlari yanada ixcham va yagona bo‘lgan. O‘yinchilar o‘rtasidagi masofalar qisqargan, bu esa jamoaning umumiy o‘yin sifatini yaxshilagan.
Shuningdek, tarkib sifati ham oshgan, standart vaziyatlardagi o‘yinlar ham yaxshilangan. Talalaev "Dinamo"ni kuchaytirgan futbolchilar sifatida Daniil Glebov, Maksim Osipenko va Ivan Sergeevni ta’kidladi, ularni Rossiya chempionati darajasida yulduzlar deb atadi.
Eslatib o‘tamiz, 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi turida "Baltika" jamoasi "Dinamo"ga mezbon safarida qarshi o‘ynaydi. Ushbu uchrashuv 18 iyul kuni Moskva shahrida bo‘lib o‘tadi va soat 20:30 da boshlanadi.

Талалаев: Динамо изменился в эпоху Карпина
Главный тренер калининградской "Балтики" Андрей Талалаев рассказал о ключевых различиях между игровым стилем московского "Динамо" под руководством Валерия Карпина и командой времен Марсела Лички. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в прессинге произошли значительные изменения, действия команды стали более компактными и единственными. Расстояния между игроками сократились, что улучшило общее качество игры команды.
Также повысилось качество состава, улучшилась игра в стандартных ситуациях. Талалаев выделил игроков, усиливших "Динамо", таких как Даниил Глебов, Максим Осипенко и Иван Сергеев, назвав их звездами уровня чемпионата России.
Напоминаем, что в первом туре сезона 2025/2026 "Балтика" сыграет против "Динамо" в гостях. Этот матч состоится 18 июля в Москве и начнется в 20:30.