Kaliningradning “Baltika” jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev yangi mavsumga tayyorgarlik jarayonida duch kelgan qiyinchiliklar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Rossiyada tabiiy o‘yin maydonchalari juda kam. Shu sababli, jamoa tabiiy o‘tloqli maydon topish maqsadida Sochida tayyorgarlik bazasini tashkil qilgan.
Talalaev tabiiy maydonlar soni ko‘proq bo‘lishini istashini ta’kidladi va “Navorossiyskda Premyer Ligaga chiqish haqida gapirilmoqda, ammo dengiz bo‘yidagi shaharda ham tabiiy maydon yo‘q” dedi. Bundan tashqari, Sochi shahri logistika nuqtai nazaridan qulay, chunki u yerda aeroport mavjud.
Murabbiy shuningdek, mavsum taqvimi kechikib tuzilayotgani jamoa yig‘inlarining rejasiga salbiy ta’sir ko‘rsatganini aytdi va Rossiya Premyer Ligasining rahbariyatidan taqvimni oldindan tuzishni so‘radi. Bu fikrlar “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan.
Shunday qilib, “Baltika” jamoasi yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishda tabiiy maydonlarning yetishmasligi va rejalashtirishdagi kechikish kabi muammolarga duch kelmoqda.

Команда Балтика столкнулась с трудностями в подготовке к сезону
Главный тренер калининградской команды "Балтика" Андрей Талалаев рассказал о трудностях, с которыми столкнулись в процессе подготовки к новому сезону. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в России очень мало натуральных игровых полей. Поэтому команда организовала тренировочную базу в Сочи с целью найти натуральное травяное поле.
Талалаев подчеркнул, что хотел бы, чтобы количество натуральных полей увеличилось, и сказал: "В Новороссийске говорят о выходе в Премьер-Лигу, но и в приморском городе нет натурального поля". Кроме того, город Сочи удобен с точки зрения логистики, так как там есть аэропорт.
Тренер также отметил, что задержка в составлении календаря негативно сказалась на планах сборов команды и попросил руководство Российской Премьер-Лиги заранее составить календарь. Эти мысли были приведены изданиями "Чемпионат".
Таким образом, команда "Балтика" сталкивается с проблемами нехватки натуральных полей и задержками в планировании в подготовке к новому сезону