«Zenit» jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak transfer oynasida hujumchi Mateo Kassyerra jamoani tark etishi mumkinligi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Semakning aytishicha, har qanday futbolchi yaxshi taklif olganda jamoani tark etishi mumkin. Agar futbolchiga munosib taklif tushsa va u ketishni istasa, jamoa bunga qarshi bo‘lmaydi.
Bu haqda «Match TV» xabar berdi. Mateo Kassyerra 2022 yilda «Sochi» klubidan «Zenit»ga kelgan.
O‘tgan mavsumda u Premyer-liga doirasida 30 o‘yinda maydonga tushib, 12 ochko to‘pladi. Bu ko‘rsatkich gol va assistlar yig‘indisidir.
20 iyul kuni birinchi tur doirasida Kassyerraning jamoasi «Rostov»ni o‘z maydonida qabul qiladi. Jamoa va futbolchi keyingi transfer oynasida yuz berishi mumkin bo‘lgan o‘zgarishlarga tayyor turishmoqda.

Семак: Кассейра может покинуть «Зенит»
Главный тренер команды «Зенит» Сергей Семак высказал мнение о том, что нападающий Матео Кассьера может покинуть команду в трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Семака, любой футболист может покинуть команду, если получит хорошее предложение. Если игроку поступит достойное предложение и он захочет уйти, команда не будет против.
Об этом сообщает «Матч ТВ». Матео Кассьера пришел в «Зенит» из клуба «Сочи» в 2022 году.
В прошлом сезоне он вышел на поле в 30 матчах в рамках Премьер-лиги и набрал 12 очков. Этот показатель является суммой голов и ассистов.
20 июля в рамках первого тура команда Кассьеры примет «Ростов» на своем поле. Команда и игрок готовятся к возможным изменениям, которые могут произойти в следующем трансферном окне.