Lovchev: Spartak va Zenit transferlari farqi katta
Moskvadagi "Spartak" jamoasining sobiq futbolchisi Yevgeniy Lovchev Rossiya Premyer ligasining yangi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, chempionlik uchun besh yoki olti jamoa kurashadi. Lovchev shuningdek, "Spartak" va "Zenit" jamoalarining transfer siyosatlaridagi farqga e’tibor qaratdi.
Unga ko‘ra, "Zenit" jamoasi jahon darajasidagi futbolchilarni xarid qilmoqda, masalan, Jersonni sotib oldi, "Spartak" esa asosan mahalliy futbolchilarni olmoqda, masalan, Zabolotniy. Bu ikki jamoaning transfer faoliyati o‘rtasida katta farq bor.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempioni birinchi bor "Krasnodar" jamoasi bo‘ldi. Oldin esa oltita mavsum davomida "Zenit" chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.
"Lokomotiv" so‘nggi marta 2018 yilda, "Spartak" 2017 yilda, CSKA esa 2016 yilda chempion bo‘lgan. Moskva "Dinamo" jamoasi esa oxirgi marta chempionlikni Sovet Ittifoqi davrida, 1976 yilda qo‘lga kiritgan.
Shunday qilib, yangi mavsumda "Zenit" jamoasi asosiy favorit hisoblanadi, ammo boshqa jamoalar ham kuchli raqobat ko‘rsatishga tayyor. Premyer liga doimiy ravishda kuchayib bormoqda va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etmoqda.

Ловчев: Разница между трансферами Спартака и Зенита большая
Бывший футболист московского "Спартака" Евгений Ловчев высказал мнение о новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что за чемпионство будут бороться пять или шесть команд. Ловчев также обратил внимание на разницу в трансферной политике команд "Спартак" и "Зенит".
По его словам, команда "Зенит" покупает футболистов мирового уровня, например, приобрела Жерсона, а "Спартак" в основном приобретает местных игроков, таких как Заболотный. Между трансферной деятельностью этих двух команд существует большая разница.
В прошлом сезоне чемпионом России впервые стала команда "Краснодар". Ранее шесть сезонов подряд чемпионство удерживал "Зенит".
"Локомотив" последний раз становился чемпионом в 2018 году, "Спартак" в 2017 году, а ЦСКА в 2016 году. Московская команда "Динамо" последний раз завоевала чемпионство в советское время, в 1976 году.
Таким образом, в новом сезоне команда "Зенит" считается основным фаворитом, однако и другие команды готовы продемонстрировать сильную конкуренцию. Премьер-Лига постоянно усиливается и предлагает зрителям интересные игры.