Filatov: Pinyaev Rossiyaning boshqa klublariga o‘tmasin
Eks-Lokomotiv jamoasi sobiq bosh murabbiyi va hozirda Moskva klubining direktorlar kengashi a’zosi bo‘lgan Valeriy Filatov «Temiryo‘lchilar» jamoasining hujumchisi Sergey Pinyaevning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Filatovning so‘zlariga ko‘ra, Sergey faqat xorijiy klublardan kelayotgan takliflarni ko‘rib chiqishi kerak. U yosh va oldida katta imkoniyatlar bor.
Shu sababli, Rossiyaning boshqa jamoalariga o‘tishi mantiqsiz deb hisoblaydi. Sergey Pinyaev 2023 yildan beri Lokomotiv jamoasida o‘ynaydi.
O‘tgan mavsumda u barcha musobaqalarda 38 o‘yinda 19 ochko jamg‘argan, bu gol va paslar yig‘indisidir. Oldinroq, Pinyaev xizmatlariga Zenit va CSKA jamoalari ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgandi.
Filatovning fikricha, yosh futbolchining kelajagi uchun eng yaxshi yo‘l xorijdagi klub takliflarini ko‘rib chiqishdir.

Филатов: Пиняев не должен переходить в другие клубы России
Бывший главный тренер команды Локомотив и ныне член совета директоров московского клуба Валерий Филатов высказал мнение о будущем нападающего команды «Железнодорожники» Сергея Пиняева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Филатова, Сергею следует рассмотреть только предложения от зарубежных клубов. Он молод и у него большие возможности впереди.
Поэтому он считает, что переход в другие российские команды не имеет смысла. Сергей Пиняев играет за команду Локомотив с 2023 года.
В прошлом сезоне он набрал 19 очков в 38 матчах во всех соревнованиях, что является суммой голов и передач. Ранее сообщалось, что на услуги Пиняева также проявляют интерес команды Зенит и ЦСКА.
По мнению Филатова, лучший путь для молодого футболиста — это рассмотреть предложения от зарубежных клубов.