CSKA argentinalik hujumchini sotib olmoqda
Moskva markaziy sport klubi yaqin kelajakda argentinalik hujumchi Tyago Palasios bilan shartnoma imzolashi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Legalbet manbasi xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, klub rahbariyati allaqachon argentinalik «Estudiantes» jamoasi bilan Palasiosni sotib olish bo‘yicha muzokaralar boshlagan.
Argentina chempionatidan bo‘lgan klub o‘z futbolchisi uchun 12 million yevro talab qilmoqda. O‘tgan mavsumda Palasios 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, urugvaylik futbolchining bozor qiymati 3,5 million yevroni tashkil etadi. Hujumchining «Estudiantes» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil yozida yakunlanadi.
Ushbu o‘yinchi Moskva jamoasi uchun muhim kuch bo‘lishi kutilmoqda. Klub rahbariyati kelgusida jamoani kuchaytirishga katta e’tibor qaratmoqda.

ЦСКА покупает аргентинского нападающего
Московский центральный спортивный клуб в ближайшем будущем может подписать контракт с аргентинским нападающим Тьяго Паласиосом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Legalbet. Согласно информации, руководство клуба уже начало переговоры с аргентинским клубом «Эстудиантес» о покупке Паласиоса.
Клуб из аргентинского чемпионата требует 12 миллионов евро за своего игрока. В прошлом сезоне Паласиос провел 25 матчей, забил 6 голов и сделал 4 голевые передачи.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость уругвайского футболиста составляет 3,5 миллиона евро. Контракт нападающего с «Эстудиантес» истекает летом 2026 года.
Ожидается, что этот игрок станет важной силой для московской команды. Руководство клуба уделяет большое внимание усилению команды в будущем.