Manchester Yunayted jamoasi Galatasaray futbolchisi Gabriyel Sara transferi bo‘yicha muzokaralarni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Aksam nashri xabar bermoqda. Angliya klubi yarim himoyachi Sarani sotib olishga qiziqish bildirgan.
Manbaga ko‘ra, Manchester Yunayted Galatasarayga 30 million yevro taklif qilgan, biroq turk klubi kamida 5 million yevro ko‘proq so‘ramoqda. Futbolchi esa Angliyada faoliyatini davom ettirishga tayyor ekanligini bildirgan.
O‘tgan mavsumda Sara Galatasaray libosida 45 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt saytining bahosiga ko‘ra, 26 yoshli yarim himoyachining bozor qiymati 22 million yevroga teng.

Манчестер Юнайтед хочет купить футболиста Галатасарая
Команда Манчестер Юнайтед начала переговоры по трансферу игрока Галатасарая Габриэля Сары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Aksam. Английский клуб проявил интерес к покупке полузащитника Сары.
По информации источника, Манчестер Юнайтед предложил Галатасараю 30 миллионов евро, однако турецкий клуб требует как минимум на 5 миллионов евро больше. Сам футболист заявил о готовности продолжить карьеру в Англии.
В прошлом сезоне Сара провел 45 матчей в форме Галатасарая, забил 2 гола и сделал 10 голевых передач. По оценке сайта Transfermarkt, рыночная стоимость 26-летнего полузащитника составляет 22 миллиона евро.
Сообщается, что Манчестер Юнайтед намерен усилить состав команды через этот трансфер. В настоящее время переговоры продолжаются, и стороны пытаются достичь соглашения.