Sferiko Sports: Roshi Gremio bilan muzokara yo‘q
Matbuotda CSKA jamoasining himoyachisi Villyan Roshi transferi bo‘yicha Braziliyaning "Gremio" klubi bilan muzokaralar olib borilayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu masala yuzasidan 30 yoshli futbolchi bilan ishlovchi Sferiko Sports agentligi munosabat bildirdi. Agentlikning ta’kidlashicha, "Gremio" bilan Villyan Roshi transferi bo‘yicha muzokaralar olib borilayotgani haqidagi ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Hozirgi vaqtda futbolchining CSKA bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Villyan Roshi Moskva jamoasi safida 104 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, yetti ta gol urdi va to‘qqizta samarali uzatmani amalga oshirdi.
Shu sababli, agentlik kelgusida futbolchining harakatlari bo‘yicha rasmiy bayonot berishni davom ettiradi. Bu ma’lumotlar futbol ixlosmandlari va mutaxassislar uchun muhimdir, chunki u jamoaning tarkibi va transfer siyosatini yaxshiroq tushunishga yordam beradi.

Sferiko Sports: Переговоров с Роши Гремио нет
В прессе появились сообщения о том, что защитник ЦСКА Виллиан Роши ведет переговоры с бразильским клубом "Гремио" по поводу трансфера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этому поводу агентство Sferiko Sports, работающее с 30-летним футболистом, высказало свое мнение. По словам агентства, информация о ведении переговоров по трансферу Виллиана Роши с "Гремио" не соответствует действительности.
В настоящее время контракт футболиста с ЦСКА действителен до середины 2027 года. Виллиан Роши провел 104 официальных матча за московскую команду, забил семь голов и сделал девять результативных передач.
Поэтому агентство продолжит делать официальные заявления о действиях футболиста в будущем. Эта информация важна для футбольных болельщиков и специалистов, так как она помогает лучше понять состав команды и трансферную политику.