Selyuk: Zabolotniy «Ximki»da to‘g‘ri ishladi
Futbol agenti Dmitriy Selyuk Moskva «Spartak» jamoasining yozgi yangi futbolchisi Anton Zabolotniy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Artiqa» jamoasi Zabolotnini to‘g‘ri foydalangan va futbolchi «Ximki»da katta mehnat qilgan. Selyukning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniy juda kamarbasta va fidokorona ishlagan.
Eslatib o‘tamiz, 34 yoshli hujumchi so‘nggi mavsumni «Ximki» jamoasida o‘tkazdi. Uning futbol faoliyatida Moskva CSKA, Sankt-Peterburg «Zenit», «Tosno», «Sochi» kabi klublar bo‘lgan.
2024 yil 19 iyul, shanba kuni «Spartak» yangi futbol mavsumining birinchi rasmiy o‘yini uchun o‘z maydonida RPL doirasida «Dinamo» (Maxachqala) jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Anton Zabolotniy esa o‘z navbatida «Spartak» muxlislaridan o‘zini darhol qabul qilishlarini kutmasligini ta’kidladi. U muxlislar bilan munosabatda sabrli bo‘lish zarurligini aytdi.
Futbolchi o‘z ustida ishlashda davom etishini va jamoaga foyda keltirishga harakat qilishini bildirdi. Bu mavsumda uning o‘yinlari jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shadi degan umid bor.

Селюк: Заболотный «Химки» вёл себя правильно
Футбольный агент Дмитрий Селюк высказал мнение о новом летнем футболисте московского «Спартака» Антоне Заболотном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Артика» правильно использовала Заболотного, и футболист много трудился в «Химках». По словам Селюка, Заболотный работал очень усердно и самоотверженно.
Напомним, 34-летний нападающий провел последний сезон в команде «Химки». В его футбольной карьере были такие клубы, как московский ЦСКА, санкт-петербургский «Зенит», «Тосно», «Сочи».
19 июля 2024 года, в субботу, «Спартак» примет на своем поле команду «Динамо» (Махачкала) в первом официальном матче нового футбольного сезона в рамках РПЛ. Этот матч вызывает большой интерес у болельщиков.
Антон Заболотный, в свою очередь, отметил, что не ожидает немедленного принятия со стороны болельщиков «Спартака». Он сказал, что необходимо проявлять терпение в отношениях с болельщиками.
Футболист заявил, что продолжит работать над собой и постарается принести пользу команде. Есть надежда, что его игры в этом сезоне внесут значительный вклад в успех команды.