Napoli va Galatasaray klublari o‘rtasida Viktor Osimxen transferi bo‘yicha olib borilgan uzoq muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlanishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Neapolliklar turk klubi tomonidan taklif qilingan 75 million yevro miqdoridagi taklifni qabul qilishdi. Galatasaray ilgari ham 26 yoshli Nigeriya hujumchisiga aynan shu summani to‘lashga tayyor edi, ammo tomonlar to‘lovlarning qanday amalga oshirilishi bo‘yicha kelisha olishmagan.
Jurnalist Ben Jeykobning ma’lumotlariga ko‘ra, hozirgi paytda ushbu masala hal etilgan va faqat kichik tafsilotlarni tartibga solish qolgan. Hech qanday kutilmagan holat yuz bermasa, kelishuv amalga oshadi.
Viktor Osimxen esa o‘tgan mavsumda ijarada o‘ynagan Galatasaray taklifini allaqachon qabul qilgan. Shunday qilib, futbolchining yangi jamoasiga o‘tishi yaqin orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Наполи принял предложение о трансфере Осимхена
Долгие переговоры по трансферу Виктора Осимхена между клубами Наполи и Галатасарай близятся к успешному завершению. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Неаполитанцы приняли предложение турецкого клуба в размере 75 миллионов евро. Галатасарай ранее также был готов заплатить именно эту сумму 26-летнему нигерийскому нападающему, однако стороны не смогли договориться о том, как будет осуществляться платеж.
По информации журналиста Бена Джейкоба, в настоящее время этот вопрос решен, и остались только небольшие детали. Если не произойдет никаких неожиданных обстоятельств, соглашение будет заключено.
Виктор Осимхен уже принял предложение Галатасарая, за который он играл в аренде в прошлом сезоне. Таким образом, ожидается, что переход футболиста в новую команду будет оформлен в ближайшее время.