«Baltika» jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev «Match TV»ga Moskva «Dinamo»si bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida jamoaning yaxshi jismoniy tayyorgarligi va harakatlardagi ixchamlik hozirgi vaqtda «Baltika»ning ochkolar uchun kurashda asosiy quroli ekanini ta’kidladi. Shuningdek, u maydonning o‘rta chizig‘ida bosim o‘tkazish jarayonidan mamnunligini, biroq bosimdan keyingi qarorlar qoniqtirmaganini aytdi.
Zaxiradan tushgan o‘yinchilarning mahorati borligini, ammo ular o‘zaro tushunishni oshirishlari kerakligini ta’kidladi. Murabbiy o‘yinda ayrim vaziyatlarda tajribali o‘yinchilarning yetishmasligini ham qayd etdi.
U «Spartak»ga qarshi keyingi o‘yinga e’tibor qaratilishini bildirdi. Debyutantlar haqida gapirar ekan, Chivichning yaxshi uzatmasi va faolligi ko‘zga tashlanganini aytdi.
Shuningdek, Ildarning sifatli o‘yin ko‘rsatgani va jamoani boshqarishda muhim rol o‘ynashi jamoa uchun foydali ekanligini ta’kidladi. Yosh o‘yinchilar, xususan, Varatynov va Sausning birinchi Premyer-liga o‘yinidagi yaxshi o‘yinlari murabbiyni quvontirgan.
Talalaev o‘yinning natijasi, ya’ni 1:1 hisobini xavfli deb hisoblashini, ammo jamoa oldinga intilayotganini bildirdi. U o‘yin haqida chuqur tahlil keyinchalik, jamoa bazasida yig‘ilish o‘tkazilgandan so‘ng amalga oshirilishini ma’lum qildi.
Hozircha e’tibor keyingi o‘yinga qaratilgan va ochko qo‘lga kiritilgan. Jamoa «Spartak»ga qarshi bahsga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Талалаев: Очки важны, стремимся вперед продолжим
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев высказал свое мнение после матча с московским «Динамо» в интервью «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хорошая физическая подготовка команды и компактность в действиях в настоящее время являются основным оружием «Балтики» в борьбе за очки. Также он выразил удовлетворение процессом давления на средней линии, но сказал, что решения после давления его не удовлетворили.
Он подчеркнул, что у игроков, вышедших на замену, есть мастерство, но им нужно улучшить взаимопонимание. Тренер также отметил, что в некоторых ситуациях в игре не хватало опытных игроков.
Он сообщил, что внимание будет сосредоточено на следующем матче против «Спартака». Говоря о дебютантах, он отметил хорошую передачу и активность Чивича.
Кроме того, он подчеркнул, что качественная игра Ильдара и его важная роль в управлении командой полезны для команды. Молодые игроки, в частности, хорошие игры Варатынова и Сауса в их первом матче в Премьер-лиге порадовали тренера.
Талалаев считает результат матча, а именно счет 1:1, опасным, но отметил, что команда стремится вперед. Он сообщил, что глубокий анализ игры будет проведен позже, после собрания на базе команды.
Пока внимание сосредоточено на следующем матче и получении очков. Команда готовится к встрече с «Спартаком».