Fenerbaxche Chalhanogluni Interdan 20 millionga olmoqchi
Milanning "Inter" jamoasi yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu "Galatasaray"ga o‘tmagan bo‘lsa-da, u hali Turkiyaga ketishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchiga yangi qiziqish bildirgan jamoa "Fenerbaxche" hisoblanadi. SportMediaset ma’lumotlariga ko‘ra, "sariq kanareykalar" yulduz futbolchi uchun 15 dan 20 million yevrogacha taklif qilishga tayyor.
"Inter" esa Hakan Chalhanoglu bilan xayrlashishga shoshilmayapti. Uning taxminiy narxi 30 million yevrodan ortiq baholanmoqda.
Yarim himoyachining Italiya grandi bilan shartnomasi 2027 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi. So‘nggi Turkiya chempionatida "Fenerbaxche" ikkinchi o‘rinni egallagan va chempionlikni "Galatasaray"ga boy bergan.
Shu sababli, Hakan Chalhanoglu Turkiya futbolida faoliyatini davom ettirishi ehtimoli mavjud. Jamoalar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelajakda futbolchining qaysi klubga o‘tishi aniq bo‘ladi.

Фенербахче хочет купить Чалханоглу у Интер за 20 миллионов
Полузащитник миланского "Интера" Хакан Чалханоглу, хотя и не перешел в "Галатасарай", все еще может уехать в Турцию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, проявившая новый интерес к 31-летнему футболисту, - "Фенербахче". По данным SportMediaset, "желтые канарейки" готовы предложить за звездного игрока от 15 до 20 миллионов евро.
"Интер" не спешит прощаться с Хаканом Чалханоглу. Его предполагаемая стоимость оценивается более чем в 30 миллионов евро.
Контракт полузащитника с итальянским грантом действует до конца июня 2027 года. В последнем чемпионате Турции "Фенербахче" занял второе место и уступил чемпионство "Галатасараю".
По этой причине существует вероятность, что Хакан Чалханоглу продолжит свою карьеру в турецком футболе. Переговоры между клубами продолжаются, и в будущем станет ясно, в какой клуб перейдет футболист.