Napoli klubi prezidenti Aurelio de Laurentiis jamoaning yangi futbolchisi Kevin de Bryun haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli belgiyalik futbolchi o'tgan mavsumdan so‘ng erkin agent sifatida Napoli safiga qo‘shildi. De Laurentiis Sky Sport Italia bilan suhbatda de Bryunning diqqat-e'tibor va professionalligi unga katta taassurot qoldirganini ta’kidladi.
U kelajakni aniq ko‘ra oladi va maydonga tushganda yarim himoyada jamoaga katta yordam berishiga ishonch bildiradi. Kevin de Bryun Italiyaga ko‘chib kelishidan oldin o‘n yil davomida Manchester Siti klubida o‘ynagan.
Napoli esa so‘nggi Seriya A mavsumining g‘olibi bo‘lib, Inter klubini bir ochko farq bilan ortda qoldirdi. Bu yutuq jamoaning kuchini va raqobatbardoshligini yana bir bor tasdiqladi.

Как Де Брюин поможет на площади Наполи?
Президент клуба Наполи Aurelio de Laurentiis высказался о новом футболисте команды Кевине де Брейне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний бельгиец присоединился к Наполи в качестве свободного агента после прошлого сезона. De Laurentiis в интервью Sky Sport Italia отметил, что внимание и профессионализм де Брейне произвели на него большое впечатление.
Он может четко видеть будущее и уверен, что на поле в полузащите окажет команде большую помощь. Кевин де Брейне играл в клубе Манчестер Сити в течение десяти лет перед тем, как переехать в Италию.
Наполи стал победителем последнего сезона Серии А, опередив клуб Интер на одно очко. Этот успех еще раз подтвердил силу и конкурентоспособность команды.