Ravil Izmaylov: Dinamo bilan o‘yin natijasi qoniqarli
«Baltika» jamoasi bosh direktori Ravil Izmaylov yangi mavsum boshlanishi va «Dinamo» jamoasi bilan durang o‘yini haqida eksklyuziv intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvlar haqida fikr bildirar ekan, «Baltika» jamoasi «Dinamo»dan ochko olishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi. Yaqinda nazorat uchrashuvida «Zenit» jamoasini mag‘lub etish jamoaga ishonch bag‘ishlaganmi, degan savolga Ravil Izmaylov ushbu o‘yinni ortiqcha baholamaslik kerakligini aytdi.
Chunki u o‘yin do‘stona xarakterga ega bo‘lgan va asosiy e’tibor chempionat o‘yinlariga qaratilishi lozim. U shuningdek, «Dinamo» bilan o‘yin yaxshi o‘tganini, natija umuman qoniqarli bo‘lganini, biroq yaxshiroq yakunlanishi ham mumkinligini ta’kidladi.
Mavsum boshidagi murakkab jadval haqida so‘z borar ekan, «Dinamo» va «Spartak» kabi kuchli jamoalarga qarshi o‘yinlar borligi, shuningdek, dastlabki yetti turda besh marta safarda o‘ynash zaruriyati haqida gapirdi. Biroq u bu holatni jamoa uchun psixologik jihatdan yengillik sifatida qabul qilish mumkinligini, chunki mas’uliyat kamayishi ehtimoli borligini bildirdi.
Ravil Izmaylov shunday dedi: «Katta jamoalarga qarshi o‘ynashimiz erta yoki kech bo‘ladi. Shuning uchun yaxshi yoki yomon jadval haqida gapirish noto‘g‘ri.
Ha, jadval qiyin, lekin mavsumni yaxshi boshladik». Keyingi o‘yin «Spartak»ga qarshi bo‘ladi.
Savolga, «Baltika» yana bir oltin medallar uchun kurashayotgan jamoadan ochko ololadimi, deb so‘ralganda, u javob berdi: «O‘yin ko‘rsatadi». Intervyu muallifi Elena Grigoryevskaya.

Равиль Измайлов: Результат игры с Динамо удовлетворительный
Генеральный директор команды «Балтика» Равиль Измайлов дал эксклюзивное интервью о начале нового сезона и игре с командой «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комментируя встречи, он отметил, что команда «Балтика» смогла заработать очки у «Динамо». На вопрос, придаст ли победа над командой «Зенит» в недавней контрольной встрече уверенности команде, Равиль Измайлов сказал, что эту игру не следует переоценивать.
Поскольку игра носила дружеский характер, основное внимание должно быть сосредоточено на играх чемпионата. Он также подчеркнул, что игра с «Динамо» прошла хорошо, результат был вполне удовлетворительным, но мог бы быть и лучше.
Говоря о сложном расписании в начале сезона, он отметил, что есть игры против сильных команд, таких как «Динамо» и «Спартак», а также необходимость играть пять раз на выезде в первых семи турах. Однако он заявил, что эту ситуацию можно рассматривать как психологическое облегчение для команды, так как есть вероятность снижения ответственности.
Равиль Измайлов сказал: «Игры против больших команд будут рано или поздно. Поэтому говорить о хорошем или плохом расписании неправильно.
Да, расписание сложное, но мы хорошо начали сезон». Следующая игра будет против «Спартака».
На вопрос, сможет ли «Балтика» снова заработать очки у команды, борющейся за золотые медали, он ответил: «Игра покажет». Автор интервью Елена Григорьевская.