Syomin: Spartakdan kuchli o‘yin va g‘alaba kutamiz
Rossiyalik murabbiy Yuri Syomin yangi RPL mavsumida “Spartak” jamoasidan qanday natijalar kutayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Spartak”dan yaxshi o‘yin va g‘alaba ruhini kutish kerakligini, ayniqsa, bu ruh Romansev davridagi kabi bo‘lishi lozimligini ta’kidladi. Albatta, jamoaning asosiy maqsadi chempionlikni qo‘lga kiritishdir, dedi mutaxassis Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida.
Syomin shuningdek, “qizil-oq” jamoaning murabbiylar shtabi har bir futbolchining eng yaxshi tomonlarini aniqlab, ularni rivojlantirishga alohida e’tibor qaratishi kerakligini qo‘shimcha qildi. Rossiya chempionatining yangi mavsumida Moskva “Spartak” jamoasi bugun, 19 iyul kuni o‘z maydonida Mahachqaladan kelgan “Dinamo” bilan uchrashadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Jamoaning yangi mavsumdagi faoliyati muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Сёмин: Ожидаем сильной игры и победы от Спартака
Российский тренер Юрий Сёмин высказал мнение о том, каких результатов он ожидает от команды «Спартак» в новом сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что от «Спартака» нужно ожидать хорошей игры и духа победы, особенно этот дух должен быть таким же, как в эпоху Романцева. Конечно, основной целью команды является завоевание чемпионства, сказал специалист в интервью Metaratings.ru.
Сёмин также добавил, что тренерский штаб «красно-белых» должен уделять особое внимание выявлению лучших сторон каждого футболиста и их развитию. В новом сезоне чемпионата России московский «Спартак» сегодня, 19 июля, встретится на своем поле с «Динамо», приехавшим из Махачкалы.
Матч начнется в 20:30 по московскому времени. Деятельность команды в новом сезоне ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.