O‘zbekiston avtomobil ixlosmandlari orasida yana bir bor qizg‘in munozaralar boshlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
UzAuto Motors oldin to‘lanmagan Chevrolet Malibu-2 avtomobillari bo‘yicha shartnomalar savdosini qayta boshladi. Bu haqda UzAutoSavdo raqamli savdo platformasidan ma’lum bo‘ldi, unda ushbu model shartnoma asosida sotuvga chiqarilgan.
Avtomobil ishlab chiqaruvchining matbuot xizmati Malibu-2 modelining sotuvlari tiklanganini tasdiqladi. Davlat kompaniyasi UzAuto Motors ma’lumotiga ko‘ra, oldingi kampaniyalar davomida belgilangan muddatda to‘lov amalga oshirilmagan Chevrolet Malibu XL avtomobillari yana sotuvga chiqarilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, joriy yil aprel oyida UzAuto Motors Chevrolet Malibu, Traverse va Tahoe modellari sotuvini vaqtincha to‘xtatgan edi. Kompaniya buni mavjud avtomobillar to‘liq shartnomalarga bog‘langani bilan izohladi va tez orada savdoni tiklashni va’da qildi.
Ushbu va’dalar 29 may kuni o‘z tasdig‘ini topdi, UzAuto Motors Chevrolet Malibu XL sotuvining boshlang‘ichini e’lon qildi. Biroq talab shunchalik katta bo‘ldiki, 42 daqiqa ichida kompaniya UzAutoSavdo onlayn platformasida shartnomalar yopilganini bildirdi.
Ushbu tezkor shartnoma natijalari omma uchun sir saqlanib qolmoqda va «korporativ sir» deb ataldi. Joriy voqealar fonida, iyun oyida UzAuto Motors UzAutoSavdo platformasining yangilangan versiyasini ishga tushirdi.
Yangi sayt turli qurilmalarga moslashgan yaxshilangan interfeys, qulay navigatsiya, takomillashgan ro‘yxatdan o‘tish jarayoni va avtomobillar uchun onlayn to‘lov imkoniyati kabi bir qator foydali funksiyalarni taqdim etadi.

UzAuto Motors снова начал продажи Malibu-2
UzAuto Motors вновь начала продажи автомобилей Chevrolet Malibu-2, по которым не были выполнены условия контрактов. Об этом стало известно из цифровой торговой платформы UzAutoSavdo, на которой эта модель была выставлена на продажу на условиях контракта.
Пресс-служба производителя автомобилей подтвердила, что продажи модели Malibu-2 восстановлены. По данным государственной компании UzAuto Motors, снова выставляются на продажу автомобили Chevrolet Malibu XL, по которым не были выполнены платежи в установленный срок в ходе предыдущих кампаний.
Напомним, что в апреле текущего года UzAuto Motors временно приостановила продажи моделей Chevrolet Malibu, Traverse и Tahoe. Компания объяснила это тем, что существующие автомобили были связаны с полными контрактами и пообещала вскоре восстановить продажи.
Эти обещания подтвердились 29 мая, когда UzAuto Motors объявила о начале продаж Chevrolet Malibu XL. Однако спрос оказался настолько велик, что через 42 минуты компания сообщила о закрытии контрактов на онлайн-платформе UzAutoSavdo.
Результаты этой быстрой сделки остаются тайной для общественности и были названы «корпоративной тайной». На фоне текущих событий в июне UzAuto Motors запустила обновленную версию платформы UzAutoSavdo.
Новый сайт предлагает ряд полезных функций, таких как улучшенный интерфейс, адаптированный для различных устройств, удобная навигация, усовершенствованный процесс регистрации и возможность онлайн-оплаты для автомобилей.