Orban: Yevropa tez orada ko‘z o‘ngimizda parchalanib ketadi
Agar Bryusselda hokimiyatdagi liberallar o‘rniga vatanparvar hukumatlar vakillari qo‘yilmasa, Yevropa ko‘z o‘ngimizda parchalanib ketadi. Bu haqda Vengriya bosh vaziri Viktor Orban Yevropani noqonuniy migratsiyadan himoya qilgani uchun Italiya bosh vaziri o‘rinbosari va “Liga” partiyasi rahbari Matteo Salviniga Yanosh Xunyadi mukofotini topshirish marosimida ma’lum qildi, deb yozmoqda RIA Novosti.
Vengriya bosh vaziri Viktor Orbanning so‘zlariga ko‘ra, progressivlar Bryusselda joylashgan, bugun ular Bryusselni boshqarmoqda.
“Agar biz buni o‘zgartirmasak, Yevropa tez orada ko‘z o‘ngimizda parchalanib ketadi. Ishonchim komilki, Bryussel liberal elitasi o‘z o‘rnida qola olmaydi. Yevropaga yangi rahbariyat kerak, yangi vatanparvar rahbariyat o‘z kuchini qurmaydi, balki xalqlar Yevropasini mustahkamlaydi. Bizning umumiy vazifamiz – xalqlar Yevropasini qayta tiklash, biz so‘nggi yillarda xalqlarimizdan noqonuniy ravishda tortib olingan huquqlarni tiklashimiz kerak”, — dedi Viktor Orban ijtimoiy tarmog‘larning birida efirga uzatilgan marosim chog‘ida.
Shuningdek, u Yevropa komissiyasidan “Soros agentlari tarmog‘i”, Yevroparlamentdan esa “korrupsion lobbichilar” olib tashlanishi kerakligini ta’kidladi.
“Yevropa Ittifoqi milliy hukumatlarni zaiflashtirishdan iborat bo‘lgan moliyaviy tarmoq bo‘la olmaydi. Biz Bryusselda, Amerikadagi do‘stlarimiz kabi tozalashga muhtojmiz", — dedi Orban.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Orban Yevropa Ittifoqiga 12 ta talab qo‘yib, Ukraina bilan bog‘liq chaqiriqni ilgari surgan edi.

Орбан: Европа скоро на наших глазах распадется
Если вместо либералов, находящихся у власти в Брюсселе, не будут поставлены представители патриотических правительств, Европа развалится у нас на глазах. Об этом заявил премьер-министр Венгрии Виктор Орбан на церемонии вручения премии Яноша Хуньяди вице-премьеру Италии и лидеру партии «Лига» Маттео Сальвини за защиту Европы от незаконной миграции, сообщает РИА Новости.
По словам премьер-министра Венгрии Виктора Орбана, прогрессисты находятся в Брюсселе, сегодня они управляют Брюсселем.
“Если мы это не изменим, Европа скоро развалится у нас на глазах. Я уверен, что либеральная элита Брюсселя не сможет остаться на своем месте. Европе нужно новое руководство, новое патриотическое руководство, которое не будет строить свою силу, а укрепит Европу народов. Наша общая задача – восстановить Европу народов, нам нужно вернуть права, незаконно отнятые у наших народов в последние годы”, — сказал Виктор Орбан во время церемонии, транслируемой в социальных сетях.
Он также подчеркнул, что из Европейской комиссии должны быть удалены «агенты Сороса», а из Европарламента — «коррупционные лоббисты».
“Европейский Союз не может быть финансовой сетью, направленной на ослабление национальных правительств. Нам нужно очиститься в Брюсселе, как и нашим друзьям в Америке”, — сказал Орбан.
Напомним, ранее Орбан выдвинул 12 требований к Европейскому Союзу и поднял вопрос, связанный с Украиной.