Taniqli bloger Goar Avetisyan soliqlar bo‘yicha katta qarzdorlikka tushib qoldi
Avetisyan soliqlarni o‘z vaqtida to‘lamasa, birinchi navbatda uning hisob raqamlari bloklanishi mumkin. Agar u ushbu vaziyatni bartaraf qilmasa, blogerga nisbatan yanada jiddiy chora-tadbirlar qo‘llanilishi ehtimoli bor.
Goar Avetisyan ijtimoiy tarmoqlarda katta auditoriyaga ega bo‘lib, uning obunachilari soni 12 milliondan oshadi. U nafaqat bloger sifatida, balki Goar kosmetika brendi asoschisi, Moskvadagi Goar Avetisyan Beauty studiyasi va Goar Avetisyan School maktabi egasi sifatida ham keng tanilgan.
Hozirgi paytda 31 yoshda bo‘lgan Goar o‘zining birinchi millionini 18 yoshidayoq ishlab topgan edi. Uning kosmetika mahsulotlari, makiyaj bo‘yicha kurslari va go‘zallik studiyalari Rossiya bilan birga MDH mamlakatlarida ham ommalashgan. Ayniqsa, Avetisyan O‘zbekistonda, jumladan Toshkent shahrida ham ancha mashhur bo‘lib, muntazam ravishda makiyaj bo‘yicha master-klasslar o‘tkazib kelmoqda.
Goar Avetisyan Samarqandda
Goarning bu kabi moliyaviy muammosi uning obro‘siga ta’sir qilishi mumkin, shu bois, bloger yaqin vaqt ichida bu vaziyatni hal qilish choralarini ko‘rishi kutilmoqda.

Известный блогер Гоар Аветисян оказался с большим долгом по налогам
Одна из самых известных бьюти-блогеров, визажистов и предпринимателей России Гоар Аветисян столкнулась с серьезными проблемами из-за неуплаты налогов в размере 55 миллионов рублей (примерно 670 тысяч долларов) перед российскими налоговыми органами. Об этом сообщают местные издания.
Если Аветисян не уплатит налоги вовремя, в первую очередь могут быть заблокированы ее счета. Если она не решит эту ситуацию, есть вероятность применения к блогеру более серьезных мер.
Гоар Аветисян имеет большую аудиторию в социальных сетях, число ее подписчиков превышает 12 миллионов. Она известна не только как блогер, но и как основательница бренда косметики Goar, владелица студии Goar Avetisyan Beauty в Москве и школы Goar Avetisyan School.
На данный момент 31-летняя Гоар заработала свой первый миллион еще в 18 лет. Ее косметические продукты, курсы по макияжу и студии красоты популярны не только в России, но и в странах СНГ. Особенно Аветисян довольно популярна в Узбекистане, в том числе в Ташкенте, где она регулярно проводит мастер-классы по макияжу.
Гоар Аветисян в Самарканде
Такие финансовые проблемы Гоар могут повлиять на ее репутацию, поэтому ожидается, что блогер в ближайшее время примет меры для решения этой ситуации.