Pastdarg‘omlik qaynona nima uchun nabirasi bilan faqat MIBchilar yordamida ko‘rishmoqda?
Bobo-buvi va nevara o‘rtasidagi mehr ularning o‘zaro majburiyatlarining bajarilishini ta’minlaydi. Aks holda, bu kabi majburiyatlarning bajarilishini ta’minlashga sud aralashuvi bilan bo‘ladi.
Fuqarolik ishlari bo‘yicha Pastdarg‘om tuman sudining 08.07.2024 yildagi ijro varaqasiga asosan, da’vogar R.R.ning talabiga ko‘ra, 2020 yil 21 sentyabrda tug‘ilgan nabirasi bilan har oyning birinchi va uchinchi yakshanba kunlari soat 10:00 dan 17:00 gacha onasi R.U.ning ishtirokida uchrashuv tartibi belgilangan.
Davlat ijrochisi tomonidan ushbu sud qaroriga muvofiq, joriy yilning mart oyida da’vogar qaynonaga o‘z nabirasi bilan uchrashuv tashkil qilinishi ta’minlandi.
Mazkur uchrashuvlar har oyning belgilangan kunlarida, belgilangan vaqtda va tartibda o‘tkaziladi va bu holat har tomonlama qonunga muvofiq amalga oshiriladi.

Почему пастдаргомская свекровь видится со своей внучкой только с помощью МИБ?
Любовь между бабушкой, дедушкой и внуком обеспечивает выполнение их взаимных обязательств. В противном случае выполнение таких обязательств будет обеспечено вмешательством суда.
Согласно исполнительному листу суда по гражданским делам Пастдаргомского района от 08.07.2024 года, по требованию истца Р.Р. установлен порядок встреч с внучкой, родившейся 21 сентября 2020 года, в первые и третьи воскресенья каждого месяца с 10:00 до 17:00 с участием ее матери Р.У.
В соответствии с этим судебным решением, в марте текущего года государственный исполнитель обеспечил организацию встречи истца с ее внучкой.
Эти встречи будут проводиться в установленные дни каждого месяца, в установленное время и порядке, и это будет осуществляться в полном соответствии с законом.