пасмурно ветер 2.9 м/с, З
Toshkentdagi “O‘zbekiston” forumlar saroyida O‘zbekiston va Rossiya hukumatlari o‘rtasidagi iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha komissiyaning madaniyatga oid beshinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbir doirasida O‘zbekiston xalq artisti, mashhur san’atkor Farrux Zokirov Rossiya Federatsiyasining “Do‘stlik” ordeni bilan taqdirlandi.
Ma’lumot uchun, bundan avval Rossiya prezidenti Vladimir Putin Farrux Zokirov hamda Sevara Nazarxonni aynan shu mukofot bilan e’tirof etgan edi. Bu mukofot san’atkorning ikki davlat o‘rtasidagi madaniy aloqalarni mustahkamlashdagi hissasini qadrlash sifatida ko‘rilmoqda.

Фарруху Зокирову была вручена высокая награда России
В Ташкенте в форуме «Узбекистан» прошло пятое заседание комиссии по культурному сотрудничеству между правительствами Узбекистана и России.
В рамках данного мероприятия народный артист Узбекистана, известный артист Фаррух Зокиров был награжден орденом «Дружба» Российской Федерации.
Для справки, ранее президент России Владимир Путин отметил Фарруха Зокирова и Севару Назархон именно этой наградой. Эта награда рассматривается как признание вклада артиста в укрепление культурных связей между двумя государствами.