18 mayda O‘zbekistonda muzeylar bepul ochiq bo‘ladi
Xalqaro muzeylar kuni munosabati bilan O‘zbekistonda “Ochiq eshiklar kuni” o‘tkaziladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
18 may kuni mamlakatimizdagi barcha muzeylar xohlagan fuqarolarga bepul tashrif uchun ochiq bo‘ladi. Bu kun doirasida har bir kishi boy madaniy merosimiz bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Tashrif buyuruvchilar uchun turli xil dasturlar tayyorlangan. Ular orasida mavzuga oid ko‘rgazmalar, qiziqarli mahorat darslari hamda madaniy tadbirlar mavjud bo‘lib, ular keng doiradagi qiziqishlarga javob beradi.
Ushbu tadbirlar madaniyat va san’atga qiziqqan har bir kishiga bag‘ishlangan. Muzeylar soat 09:00 dan 18:00 gacha ishlaydi va tashrif buyuruvchilarni kutib oladi.
Shu tariqa, barcha istaganlar mamlakatimizning madaniy boyliklarini o‘rganish va qadrlash imkoniga ega bo‘ladilar.

В связи с Международным днем музеев в Узбекистане пройдет "День открытых дверей". Об этом сообщает Upl.uz.
18 мая все музеи нашей страны будут открыты для бесплатного посещения для всех желающих. В этот день каждый сможет ближе познакомиться с нашим богатым культурным наследием.
Для посетителей подготовлены различные программы. Среди них тематические выставки, интересные мастер-классы и культурные мероприятия, которые отвечают широкому кругу интересов.
Эти мероприятия посвящены каждому, кто интересуется культурой и искусством. Музеи будут работать с 09:00 до 18:00 и будут рады приветствовать посетителей.