19 noyabr: O‘zbekistonda iliq va yog‘ingarchiliksiz havo.
19 noyabr kuni O‘zbekiston hududlarida barqaror va yog‘ingarchiliksiz ob-havo kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet ma’lumot berdi. Shamol asosan sharqdan yengil tezlikda esib turishi kutilmoqda.
Toshkent shahrida osmon o‘zgaruvchan bo‘lishiga qaramay, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q. Kechasi havo harorati 6–8 daraja, kunduzi esa 16–18 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilinmoqda.
Qoraqalpog‘iston va Xorazmda ham yog‘ingarchilik kutilmaydi. Bu hududlarda kechasi harorat 0–5 daraja atrofida, kunduzi esa 12–17 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida shamol biroz kuchliroq esishi mumkin. Kechasi harorat 2–7 daraja, kunduzi esa 15–20 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Samarqand, Sirdaryo, Jizzax va Toshkent viloyatlarida ham havo barqaror bo‘lishi aytilmoqda. Kechasi harorat 4–9 daraja, kunduzi 13–18 daraja iliqlik saqlanadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida esa kun yanada iliq kechadi. Kunduzi harorat 16–21 darajagacha ko‘tarilishi mumkin.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham ob-havo yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi kutilmoqda. Kunduzi 15–20 daraja, kechasi esa 2–7 daraja iliqlik kuzatiladi.
Tog‘li hududlarda esa ayrim joylarda yomg‘ir yoki qor yog‘ishi ehtimoli bor. Bu hududlarda kunduzi harorat 8–13 daraja, kechasi esa 0–5 daraja atrofida bo‘lishi mumkin.
Umuman olganda, 19 noyabr kuni mamlakatning aksariyat qismida osmon ochiq va ob-havo iliq bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

19 ноября: В Узбекистане тепло и без осадков
19 ноября в регионах Узбекистана ожидается стабильная погода без осадков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили в Узгидромете. Ожидается, что ветер будет дуть преимущественно с востока с небольшой скоростью.
В Ташкенте, несмотря на переменную облачность, вероятность дождя отсутствует. Ночью температура воздуха составит 6–8 градусов, днем — 16–18 градусов тепла.
В Каракалпакстане и Хорезме также осадков не ожидается. В этих регионах ночью температура будет около 0–5 градусов, днем — 12–17 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях ветер может дуть немного сильнее. Ночью температура составит 2–7 градусов, днем — 15–20 градусов тепла.
В Самаркандской, Сырдарьинской, Джизакской и Ташкентской областях также прогнозируется стабильная погода. Ночью температура будет 4–9 градусов, днем — 13–18 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях день будет еще теплее. Днем температура может подняться до 16–21 градуса.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также ожидается безосадочная погода. Днем температура составит 15–20 градусов, ночью — 2–7 градусов тепла.
В горных районах в некоторых местах возможен дождь или снег. Там днем температура будет 8–13 градусов, ночью — около 0–5 градусов.
В целом, 19 ноября в большинстве частей страны небо будет ясным, погода теплой, осадков не ожидается. Источник информации: Узгидромет.
Министерство энергетики Узбекистана официально сообщило о продлении базовой нормы потребления природного газа на отопительный сезон до 15 марта 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz. Это решение