Mario Fernandes yaxshi taklifni ko‘rib chiqadi
Mario Fernandes Rossiyada CSKA va Zenit jamoalarida o‘ynaganidan so‘ng, o‘z holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli himoyachi o‘z futbol faoliyatini davom ettirish ehtimoli borligini aytdi. Fernandes allaqachon bir yildan beri Zenitdan ketganidan keyin hech qanday klubga yozilmagan.
Hozirda u oilasi bilan uyda vaqt o‘tkazmoqda va shaxsiy ravishda jismoniy tayyorgarlikni saqlamoqda. Agar unga va yaqinlariga ma’qul bo‘lgan taklif tushsa, uni ko‘rib chiqishga tayyor ekanligini ta’kidladi.
Fernandesning so‘zlariga ko‘ra, hamma narsa Xudoning irodasiga bog‘liq, u tinchlik va osoyishtalikda yashayotganini bildirdi. Mario Fernandesning sportdagi yutuqlariga kelsak, u Rossiya milliy terma jamoasi safida 33 o‘yin o‘tkazgan va ularda beshta gol urgan.
Ularning biri 2018 yildagi Rossiyada o‘tkazilgan jahon chempionatining chorak finalida Xorvatiya terma jamoasi darvozasiga kiritilgan gol edi. Shuningdek, yozda Fernandes Torpedo jamoasi bilan mashg‘ulot o‘tkazgani ham ma’lum bo‘ldi.

Марио Фернандес хорошее предложение рассмотрит
Марио Фернандес, после игры в России за команды ЦСКА и Зенит, высказал свое мнение о своей ситуации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний защитник заявил, что у него есть вероятность продолжить свою футбольную карьеру. Фернандес уже год как покинул Зенит и не подписал контракт с никаким клубом.
В настоящее время он проводит время дома с семьей и поддерживает физическую форму. Он подчеркнул, что готов рассмотреть предложение, если оно будет приемлемо для него и его близких.
По словам Фернандеса, все зависит от воли Бога, он сообщил, что живет в мире и спокойствии. Что касается спортивных достижений Марио Фернандеса, он провел 33 матча за сборную России и забил в них пять голов.
Один из них был забит в четвертьфинале чемпионата мира 2018 года, который проходил в России, в ворота сборной Хорватии. Также стало известно, что летом Фернандес тренировался с командой Торпедо.