Malafeev: Safonov PSJdan ketishi kerak
Sobiq darvozabon Vyacheslav Malafeev "PSJ" jamoasining darvozaboni Matvey Safonovning kelajakdagi faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Safonov jamoada qolib, Donnarumma bilan raqobatlashishi mumkin va chempionat hamda Chempionlar ligasida ba’zi o‘yinlarda maydonga tushishi mumkin. Boshqa variant sifatida esa, u o‘ziga teng darajadagi jamoaga o‘tib, ko‘proq amaliyot orttirib, rivojlanishi mumkin.
Ekspertning fikricha, Safonov yaxshi darvozabon bo‘lib, kuchli Yevropa klublarida o‘ynashga qodir, ammo "PSJ"da asosiy tarkibda o‘rin olish uchun Donnarummaga raqobatda qiynaladi. Safonov 2024 yil yozida Parij jamoasiga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda u 17 ta o‘yinda maydonga tushib, ulardan yettisida darvozasini daxlsiz saqlagan. Bu ko‘rsatkich uning darvozabon sifatida qanchalik ishonchli ekanligini ko‘rsatadi.
Safonovning kelajagi haqida turli fikrlar mavjud, ammo uning o‘sishi va faoliyatini davom ettirishi uchun to‘g‘ri qaror qabul qilishi muhimdir. Jamoada raqobat kuchli bo‘lsa-da, tajribali darvozabon sifatida u o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishi mumkin.
Safonovning faoliyati va tanlovi nafaqat uning shaxsiy rivojlanishi, balki jamoaning umumiy natijalariga ham ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun mutaxassislar uning kelajagi haqida ehtiyotkorlik bilan fikr yuritmoqda.

Малафеев: Сафонов должен уйти из ПСЖ
Бывший вратарь Вячеслав Малафеев высказал свое мнение о будущем вратаря "ПСЖ" Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Сафонов может остаться в команде и конкурировать с Доннаруммой, а также выходить на поле в некоторых матчах чемпионата и Лиги чемпионов. В качестве другого варианта он может перейти в команду сопоставимого уровня, чтобы получить больше практики и развиваться.
По мнению эксперта, Сафонов является хорошим вратарем, способным играть в сильных европейских клубах, однако в "ПСЖ" ему будет трудно конкурировать с Доннаруммой за место в основном составе. Сафонов присоединился к парижскому клубу летом 2024 года.
В прошлом сезоне он выходил на поле в 17 матчах, из которых в семи сохранил свои ворота в неприкосновенности. Этот показатель демонстрирует, насколько он надежен как вратарь.
Существует множество мнений о будущем Сафонова, однако важно, чтобы он принял правильное решение для своего роста и продолжения карьеры. Несмотря на сильную конкуренцию в команде, как опытный вратарь он может полностью продемонстрировать свои возможности.
Деятельность и выбор Сафонова влияют не только на его личное развитие, но и на общие результаты команды. Поэтому специалисты осторожно высказываются о его будущем.