Rakov: To‘pni aniq urib, gol urdim, imkon bor edi
O‘tkazilgan «Akron» va «Krylya Sovetov» o‘rtasidagi futbol uchrashuvida eng yaxshi o‘yinchi deb tan olingan Vadim Rakov «Match TV» ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi do‘stlik o‘yinida «Spartak»ga o‘ng oyoq bilan gol urgan bo‘lsa, hozir esa chap oyoq bilan to‘p kiritdi. Vadimning fikricha, uning ikkala oyog‘i ham kuchli va u faoliyat davomida har ikki oyog‘ini ham mashq qilib kelmoqda.
Shu sababli u driblingda ham ikkala oyog‘idan birdek foydalanadi. U o‘yinda qaror qabul qilish jarayoni haqida shunday dedi: to‘pni olishi bilan darhol darvozaga yo‘l oldi va hech ikkilanmasdan zarba berdi.
Asosiysi, to‘p darvoza yo‘nalishida aniq ketgani bois gol urishga imkon bo‘ldi. Natijada to‘p aniq «to‘qqizlik»ka kirdi.
Vadim Rakov va uning jamoadoshi Fernando Kostantsaning o‘yindagi harakatlarini taqqoslaganda, ikkalasi ham yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi. Kostantsa yaxshi uzatma bergan, o‘zi esa aniq zarba bilan javob qaytargan.
Uchrashuv yakunida durang natija haqiqiy natija deb hisoblanadimi degan savolga javoban, agar birinchi bo‘limda markazga siljiganda gol urganida, o‘yin boshqacha yakunlanishi mumkin edi, dedi. Umuman olganda, imkoniyatlar bor edi va g‘alaba qozonish mumkin edi, lekin durang ham yomon natija emas.

Раков: Я точно ударил по мячу и забил гол, была возможность
В прошедшем футбольном матче между «Акроном» и «Крыльями Советов» лучший игрок Vadim Rakov поделился своими впечатлениями об игре с «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он забил гол правой ногой в последней товарищеской игре против «Спартака», а сейчас забил мяч левой ногой. По мнению Вадима, обе его ноги сильные, и он тренирует обе ноги на протяжении всей своей карьеры.
По этой причине он использует обе ноги в дриблинге одинаково. Он сказал о процессе принятия решений в игре: как только он получил мяч, сразу же направился к воротам и без колебаний нанес удар.
Главное, что мяч точно пошел в направлении ворот, что дало возможность забить гол. В результате мяч точно попал в «девятку».
Сравнивая действия Вадима Ракова и его партнера по команде Фернандо Костанца, он отметил, что оба хорошо сыграли. Костанца сделал хорошую передачу, а он сам ответил точным ударом.
На вопрос, считается ли ничейный результат настоящим результатом, он ответил, что если бы он забил гол в первом тайме, когда команда продвигалась к центру, игра могла бы закончиться иначе. В целом, возможности были, и можно было одержать победу, но ничья тоже неплохой результат.