Teslenko CSKA o‘rniga Rubinni tanladi, sababi aniq
Kazanning Rubin jamoasi himoyachisi Yegor Teslenko o‘z vaqtida CSKA yoshlar jamoasida qolishi mumkin bo‘lganini, ammo boshqa yo‘lni tanlaganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, o‘sha paytda CSKA rahbariyati va murabbiylar shtabi asosiy tarkibga yoshroq futbolchilarni jalb qilishni afzal ko‘rgan. Teslenko o‘sha vaqtda Ikkinchi liga jamoasi KAMAZdan taklif bo‘lganini aytib, o‘sha yo‘ldan borish yaxshiroq bo‘lgan deb hisoblaydi.
2024/2025 yilgi mavsumda Teslenko Rossiya chempionati va Kubogida jami 33 o‘yin o‘tkazib, uchta gol urdi va ikki golga assistentlik qildi. Hozirda 24 yoshli futbolchining Rubin bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Тесленко выбрал Рубин вместо ЦСКА, причина ясна
Защитник казанского Рубина Егор Тесленко сообщил, что мог остаться в молодежной команде ЦСКА, но выбрал другой путь. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в то время руководство ЦСКА и тренерский штаб предпочитали привлекать более молодых футболистов в основной состав. Тесленко отметил, что в то время у него было предложение от команды Второй лиги КАМАЗа, и он считает, что было лучше пойти по этому пути.
В сезоне 2024/2025 Тесленко провел в чемпионате России и Кубке в общей сложности 33 матча, забил три гола и сделал два ассиста. В настоящее время контракт 24-летнего футболиста с Рубином рассчитан до 30 июня 2029 года.