Gazizov Spartakka qarshi o‘yindan umidvor ekanini aytdi
Shamil Gazizov, Makhachkala shahridagi "Dinamo" jamoasining bosh direktori, Premyer-liganing birinchi turida "Spartak" jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan o‘yindan oldin fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mavsumni "Spartak"ga qarshi boshlash yaxshi ekanligini ta’kidladi. To‘liq stadion va kuchli qo‘llab-quvvatlash haqida gapirib, bunday imkoniyat faqat orzu qilinishi mumkinligini aytdi.
Jamoa yangi formada maydonga chiqadi va endi o‘yinda nima bo‘lishini ko‘ramiz, dedi u. Aprel oyida Makhachkala "Dinamo"si "Lukoyl Arena"da kutilmagan g‘alabaga erishib, 2:1 hisobida yutgan edi.
"Spartak" va "Dinamo" o‘yinchilari Moskva vaqti bilan soat 20:30 da start signalini eshitadilar. O‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
Bu uchrashuv muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘z kuchlarini namoyish etishga tayyor.

Газизов сказал, что надеется на игру против Спартак
Шамиль Газизов, генеральный директор команды "Динамо" из Махачкалы, высказал свои мысли перед игрой против команды "Спартак" в первом туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хорошо начинать сезон против "Спартака". Говоря о полном стадионе и сильной поддержке, он сказал, что такая возможность может быть только мечтой.
Команда выйдет на поле в новой форме, и теперь мы увидим, что будет в игре, сказал он. В апреле махачкалинское "Динамо" добилось неожиданной победы на "Лукойл Арене", выиграв со счетом 2:1.
Игроки "Спартака" и "Динамо" услышат стартовый сигнал в 20:30 по московскому времени. Игра будет доступна для просмотра в текстовой трансляции.