Stankovich: Zabolotniy maydonda ajoyib o‘yin ko‘rsatdi
«Spartak» jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich «Match TV» kanaliga «Dinamo» Mahachkala jamoasi bilan o‘yindan so‘ng intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning juda qiziqarli va noodatiy kechganini ta’kidladi. Jamoa beshta gol urgan bo‘lsa-da, faqat bittasi hisobga olinishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi.
Murabbiy futbolchilarning bugungi o‘yinda ko‘rsatgan mehnatlari va sabr-toqati uchun minnatdorlik izhor etdi. U o‘yin davomida zarur bo‘lgan joylarda jamoa yaxshi o‘ynaganini aytdi va umumiy hisobda yaxshi o‘yin o‘tkazilganini ta’kidladi.
Shuningdek, futbolda bunday holatlar uchrab turishini alohida qayd etdi. O‘yinning tanaffusida Solari almashtirilishining sababi sifatida murabbiy sariq kartochka olgani va xavfga yo‘l qo‘ymaslik istagini ko‘rsatdi.
U ba’zan tasodifiy qoidabuzarliklar yoki to‘pning qo‘lga tegishi xavfi borligini aytdi, shuning uchun xavfsizlik chorasi sifatida almashtirish amalga oshirilgan. Anton Zabolotniy haqida gapirar ekan, murabbiy uning bugungi o‘yinda juda yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
U murabbiy bilan kelishilgan barcha vazifalarni to‘liq bajarganini, maydonda to‘liq fidoyilik ko‘rsatganini aytdi. Har qanday murabbiy bunday futbolchiga jamoasida ega bo‘lishni xohlashini ta’kidladi.
Zabolotniy himoyani mustahkamlab, to‘p uchun kurashgan va jamoaga katta yordam bergan. Shu sababli u o‘zining yorqin o‘yinini namoyish eta olgan.

Станкович: Заболотный показал великолепную игру на поле
Главный тренер команды «Спартак» Деян Станкович дал интервью телеканалу «Матч ТВ» после матча с командой «Динамо» Махачкала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что игра была очень интересной и необычной. Несмотря на то, что команда забила пять голов, он высказал мнение, что был засчитан только один.
Тренер выразил благодарность игрокам за их труд и терпение в сегодняшней игре. Он сказал, что команда хорошо играла в необходимых местах во время матча и отметил, что в целом была проведена хорошая игра.
Также он отдельно отметил, что в футболе такие ситуации случаются. В перерыве матча он объяснил замену Солари желтой карточкой и желанием избежать риска.
Он сказал, что иногда есть риск случайных нарушений правил или касания мяча рукой, поэтому замена была произведена в качестве меры безопасности. Говоря о Антоне Заболотном, тренер отметил, что он очень хорошо сыграл в сегодняшнем матче.
Он сказал, что полностью выполнил все задачи, согласованные с тренером, и проявил полную самоотдачу на поле. Он подчеркнул, что любой тренер хотел бы иметь такого игрока в своей команде.
Заболотный укрепил защиту, боролся за мяч и оказал большую помощь команде. Поэтому он смог продемонстрировать свою яркую игру.