Napoli jamoasining yarim himoyachisi Kevin de Bryuyne Italiyaga ko‘chib o‘tishga qanday qaror qilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘n yil davomida Manchester Siti jamoasida o‘ynagach, erkin agent sifatida klubni tark etdi. O‘tgan yilning iyun oyida u Napoli bilan shartnoma imzoladi.
De Bryuyne so‘zlariga ko‘ra, u uzoq vaqt Premier Ligada o‘ynagan, ammo oxir-oqibat Angliyani tark etishga qaror qilgan. Vaziyat shunday kechganki, u Manchester Siti bilan aloqasini doimiy saqlab qoladi.
Shu bilan birga, u yangi chaqiriqqa javob berish va Italiyada eng yuqori darajada o‘ynash imkoniyatini qo‘lga kiritish vaqtining kelganini his qilgan. 34 yoshli futbolchining Napoli bilan shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan va u avtomatik tarzda yana bir yilga uzaytirilishi mumkin.
Bu qaror uning faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda. De Bryuyne Italiyada o‘zini sinab ko‘rish va yangi jamoa bilan katta muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Кевин де Бруйне принял новый вызов в Италии
Полузащитник команды Наполи Кевин де Брейне рассказал о том, как он решил переехать в Италию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После десяти лет игры в команде Манчестер Сити он покинул клуб в качестве свободного агента. В июне прошлого года он подписал контракт с Наполи.
По словам де Брейне, он долгое время играл в Премьер-лиге, но в конечном итоге решил покинуть Англию. Ситуация сложилась так, что он всегда будет поддерживать связь с Манчестер Сити.
В то же время он почувствовал, что пришло время ответить на новое предложение и получить возможность играть на высшем уровне в Италии. Контракт 34-летнего футболиста с Наполи рассчитан до 2027 года и может быть автоматически продлен еще на год.
Это решение ожидается, что выведет его карьеру на новый уровень. Де Брейне поставил перед собой цель попробовать себя в Италии и добиться больших успехов с новой командой.