Atlanta Sharlottga uyda 3:2 hisobida yutqazdi
MLS chempionati doirasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda "Atlanta Yunayted" o‘z maydonida "Sharlott" jamoasiga mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv mezbonlar maydonida bo‘lib o‘tgan bo‘lib, yakuniy hisob 3:2 tarzida mehmonlar foydasiga qayd etildi. "Sharlott" jamoasidan Iddan Gorno, Uilfrid Zaha va Pep Byel gollar muallifi bo‘lishdi.
Mezbonlar jamoasi esa Tristan Muyumba va Emmanuel Latte Lat tomonidan aniq zarbalar bilan javob qaytardi. "Atlanta" jamoasining rossiyalik yarim himoyachisi Aleksey Miranchuk asosiy tarkibda maydonga tushdi va 84-daqiqada almashtirildi.
Miranchuk maydonni tark etganidan so‘ng, uning jamoasi ikkinchi golni urishga muvaffaq bo‘ldi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, Miranchuk oldingi o‘yinda "Chikago" jamoasiga qarshi o‘yinda ham gol urishga erishgan edi.
Ushbu natija "Atlanta Yunayted" jamoasi uchun muhim bo‘lib, keyingi o‘yinlarda ham jamoaning harakatlariga e’tibor qaratiladi.

Атланта проиграла Шарлотту дома со счетом 3:2
В матче, прошедшем в рамках чемпионата MLS, "Атланта Юнайтед" потерпела поражение от команды "Шарлотт" на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла на поле хозяев, и финальный счет составил 3:2 в пользу гостей. Голеадорами команды "Шарлотт" стали Иддан Горно, Уилфрид Заха и Пеп Бьель.
Команда хозяев ответила точными ударами Тристана Муйумбы и Эммануэля Латте Лата. Российский полузащитник "Атланты" Алексей Миранчук вышел на поле в основном составе и был заменен на 84-й минуте.
После того как Миранчук покинул поле, его команда смогла забить второй гол. Также стоит отметить, что в предыдущем матче против команды "Чикаго" Миранчук также сумел забить гол.
Этот результат является важным для команды "Атланта Юнайтед", и в следующих играх будет обращено внимание на действия команды.