Kechinov Spartak va Dinamo o‘yinidagi hakamlarni tanqid qildi
Avvalgi futbolchi Valeriy Kechinov kechagi "Spartak" va Makhachkala "Dinamo" jamoalari o‘rtasidagi o‘yindagi hakamlarning bahsli qarorlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoangizning to‘rtta golini bekor qilish ruhiyatga salbiy ta’sir ko‘rsatadi. O‘yinda o‘ynash qiyinlashadi, chunki birinchi gol bekor qilinadi, keyin ikkinchisi, uchinchisi ham hisobga olinmaydi.
Bu holat o‘yinchilarning kayfiyatini pasaytiradi. Shuningdek, Kechinov futbolda hakamlarning qarorlari ko‘pincha bahsli bo‘lishini, shuning uchun to‘g‘ri qaror qabul qilish oson emasligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, 19 iyul kuni Premyer-liga mavsumining birinchi turida "Spartak" Makhachkala "Dinamo" jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. "Qizil-oq" jamoasi safida yagona golni Markinyos kiritdi.
Biroq hakam Valeriy Kazartsev mezbonlarning to‘rt golini hisobga olmadi va "Spartak" foydasiga ikki bahsli vaziyatda penalti belgilamadi. Bu holatlar o‘yinning yakuniy natijasiga ta’sir ko‘rsatdi.
Futbolda hakamlarning qarorlari hamisha muhokama qilinadi, chunki har bir vaziyatni aniq baholash qiyin bo‘ladi.

Кечинов раскритиковал судей в матче Спартак и Динамо
Бывший футболист Валерий Кечинов высказал мнение о спорных решениях судей в матче между "Спартаком" и махачкалинским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, отмена четырех голов вашей команды негативно сказывается на моральном состоянии. Играть становится сложно, так как сначала отменяется один гол, затем второй, третий также не засчитывается.
Эта ситуация снижает настроение игроков. Также Кечинов отметил, что решения судей в футболе часто бывают спорными, поэтому принять правильное решение не так просто.
Напоминаем, что 19 июля в первом туре Премьер-лиги "Спартак" одержал победу над махачкалинским "Динамо" со счетом 1:0. Единственный гол за "красно-белых" забил Маркиньос.
Однако судья Валерий Казартцев не засчитал четыре гола хозяев и не назначил пенальти в двух спорных ситуациях в пользу "Спартака". Эти обстоятельства повлияли на итоговый результат матча.