Markinyos: Spartak har doim gʻalaba uchun oʻynaydi
Spartak jamoasining yarim himoyachisi Markinyos mavsum boshida Machachkala Dinamosiga qarshi minimal hisobdagi gʻalabadan soʻng klub oldidagi vazifalar haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga koʻra, jamoa har doim gʻalaba uchun oʻynashi kerak, faqat chiroyli oʻyin bilan cheklanib qolmasligi lozim. Eng asosiysi gʻalaba qozonish ekanligini taʼkidladi.
Gʻalabalar turlicha boʻlishi mumkin, biroq ular doimo boʻlishi shart. Braziliyalik futbolchi "qizil-oq" jamoa har bir oʻyinda uch ochko olishga intilishi va turnir jadvalida imkon qadar yuqori oʻrinni egallashi zarurligini aytdi.
19 iyul kuni boʻlib oʻtgan oʻyinda Markinyos Spartak hisobini ochdi. U 38-daqiqada bosh bilan zarba berib, mehmonlar darvozasiga toʻp kiritdi.
Bu gol jamoaning mavsumdagi birinchi goli sifatida qayd etildi. Shunday qilib, Spartak mavsumni gʻalaba bilan boshladi va oldinda murakkab vazifalar kutmoqda.
Jamoa har bir oʻyinda yuqori natijaga erishishga intiladi va muxlislarning ishonchini oqlashga harakat qiladi.

Маркиньос: Спартак всегда играет на победу
Полузащитник команды Спартак Маркиньос высказал свои мысли о задачах клуба после минимальной победы над Динамо из Махачкалы в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда всегда должна играть на победу, и не должна ограничиваться только красивой игрой. Он подчеркнул, что самое главное — это победа.
Победы могут быть разными, но они всегда должны быть. Бразильский футболист сказал, что "красно-белые" должны стремиться к получению трех очков в каждом матче и занимать как можно более высокое место в турнирной таблице.
В игре, состоявшейся 19 июля, Маркиньос открыл счет для Спартака. Он забил гол головой на 38-й минуте, отправив мяч в ворота гостей.
Этот гол был зафиксирован как первый гол команды в сезоне. Таким образом, Спартак начал сезон с победы и впереди его ждут сложные задачи.