Karraskalning Flamengo transferi to‘xtab qoldi
Dynamo jamoasining yarim himoyachisi Xorxe Karraskalning vakili Rodrigo Lopes shanba kuni futbolchining Flamengo klubiga o‘tishi borasida muzokaralar olib borilayotgani haqida ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq agentning so‘zlariga qaramay, Karraskalning Flamengo klubiga o‘tishi bo‘yicha hech qanday progress yo‘q. Karraskal hozircha Dynamo jamoasining futbolchisi hisoblanadi va agent aytgan hujjatlarni rasmiylashtirish jarayoni amalga oshirilmayapti.
Tarmoq nashri Euro-Futbol.ru manbasining xabar berishicha, futbolchining Baltika jamoasiga qarshi o‘yinga arizadan chiqarilishi iyun oyidagi mavsumoldi tayyorgarlikni o‘tkazmay qolishi va keyin kasalligi sababli jismonan o‘yin uchun tayyor emasligi bilan bog‘liq. Shuning uchun u ayni paytda maydonga tushishga tayyor emasligi sababli jamoa tarkibida yo‘q.
Bu holat futbolchining kelgusidagi faoliyatiga ta’sir qilishi mumkin, ammo hozircha rasmiy transfer yoki boshqa o‘zgarishlar yuz bermagan. Futbolchi va klub o‘rtasidagi kelishuvlar haqida qo‘shimcha ma’lumotlar berilmagan.

Трансфер Карраскаля в Фламенго приостановлен
Представитель полузащитника Динамо Хорхе Карраскаля Родриго Лопес в субботу сообщил о том, что ведутся переговоры о переходе футболиста в клуб Фламенго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, несмотря на слова агента, прогресса в переходе Карраскаля в клуб Фламенго нет. Карраскаль по-прежнему является игроком Динамо, и процесс оформления документов, о которых говорил агент, не осуществляется.
Согласно информации сетевого издания Euro-Futbol.ru, исключение футболиста из заявки на матч против Балтики связано с тем, что он пропустил предсезонную подготовку в июне и затем из-за болезни физически не готов к игре. Поэтому он в данный момент отсутствует в составе команды из-за того, что не готов выйти на поле.
Эта ситуация может повлиять на дальнейшую карьеру футболиста, однако пока официальных трансферов или других изменений не произошло. Дополнительной информации о соглашениях между футболистом и клубом не предоставлено.