Madridning “Atletiko” futbol klubi o‘yinchisi Saul Nyiges yaqin vaqt ichida jamoani tark etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaga ko‘ra, ispaniyalik futbolchi “Atletiko” bilan tuzilgan shartnomani bekor qiladi va faoliyatini Turkiyaning “Trabzonspor” klubida davom ettiradi.
Turkiya chempionati vakili yaqin haftalarda yarim himoyachini rasmiy ravishda o‘z safiga qo‘shishi mumkin. Jurnalist Yag‘iz Sabunchog‘lu ma’lumotiga ko‘ra, Saulning yangi klub bilan tuzadigan shartnomasi to‘rt yilga mo‘ljallangan.
Saul Nyiges 2013 yildan buyon “Atletiko”ning asosiy jamoasida o‘ynaydi. U Madrid klubida jami 427 o‘yinda maydonga tushib, 48 ta gol urgan va 26 ta assist amalga oshirgan.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati uch million yevroni tashkil etadi.
Marokash milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Valid Regragi haqida so‘nggi kunlarda turli xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ayrim manbalarda uning lavozimidan ozod etilgani yoki
Sport Bugun, 19:31
Ronaldu Saudiya Arabistonida sadoqat va strategiya ko‘rsatdi
Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonidagi faoliyati davomida yana bir bor e’tibor markazida bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Uch haftalik tanaffusdan so‘ng u maydonga qaytib, dubl qayd etdi va
Sport Bugun, 19:26
Bakaev: Karpin terma jamoa uchun asos yaratdi
Rossiyaning "Lokomotiv" klubi qanot hujumchisi Zelimhan Bakaev Rossiya terma jamoasining xalqaro turnirlardan to‘rt yilga chetlatilgan davridagi o‘zgarishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda
Sport Bugun, 18:49
O‘zbekiston professional futbolida yangi hamkorlik boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. O‘zbekiston Professional Futbol Ligasi (O‘zPFL) “Yandex Uzbekistan” bilan strategik sheriklik kelishuvini
Madridning “Real” klubi bugun Yevropa Chempionlar ligasi doirasida Portugaliyaning “Benfika” jamoasiga qarshi javob uchrashuvini o‘tkazadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Lissabonda bo‘lib o‘tgan

пасмурно ветер 4.6 м/с, ЮЗ
Игрок футбольного клуба «Атлетико» из Мадрида Сауль Ньигес в ближайшее время покинет команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо. По информации источника, испанский футболист расторгнет контракт с «Атлетико» и продолжит карьеру в турецком клубе «Трабзонспор».
Представитель турецкой лиги может официально подписать полузащитника в ближайшие недели. По данным журналиста Ягыза Сабунчоглу, контракт Саула с новым клубом рассчитан на четыре года.
Сауль Ньигес играет за основную команду «Атлетико» с 2013 года. Он провел в мадридском клубе в общей сложности 427 матчей, забил 48 голов и сделал 26 ассистов.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет три миллиона евро.
Сообщается, что чемпионат Аргентины по футболу приостановлен на одну неделю. Об этом сообщает Zamin.uz. Это решение принято из-за коррупционного скандала, возникшего вокруг футбольной федерации
В Турции во время футбольного матча произошёл необычный случай. Об этом сообщает Zamin.uz. Во время встречи команд «Мевланакяпы Гюзельхисар» и «Стамбул Юрдум Спор» вратарь пытался сильно выбить мяч,
Роналду назвал Саудовскую Аравию своим домом
Криштиану Роналду вернулся на поле после трехнедельного перерыва и сумел забить два гола в матче против команды «Аль-Хазм». Об этом сообщает Zamin.uz. После игры он перед камерами подчеркнул свою
Спорт Сегодня, 21:24
Сборная России готовится к весеннему сбору, однако Российский футбольный союз пока официально не объявил всех соперников для товарищеских матчей. Об этом сообщает Zamin.uz. Тем не менее, ожидается,
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике поделился своими мыслями перед ответным матчем плей-офф Лиги чемпионов против "Монако". Об этом сообщает Zamin.uz. Испанский специалист отметил, что несмотря
Никита Хайкин может стать вратарём сборной Норвегии
Вратарь команды «Буде-Глимт», выступающей в чемпионате Норвегии, Никита Хайкин может стать основным вратарём национальной сборной страны после получения норвежского гражданства. Об этом сообщает