Marsel va Yuventus klublari yarim himoyachi Timoti Vea transferi bo‘yicha kelishuvga erishdilar, deb xabar beradi jurnalist Fabriz Xokins. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, amerikalik futbolchi Fransiya klubiga ijaraga o‘tadi va keyinchalik sotib olinishi majburiydir. Transfer summasi 12 dan 15 million yevrogacha bo‘lishi kutilmoqda.
Marsel klubi 25 yoshli o‘yinchiga besh yillik uzoq muddatli shartnoma taklif etishga tayyor. O‘tgan mavsumda Timoti Vea Italiya chempionatida Yuventus safida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va ikki golga assistentlik qildi.
Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, amerikalik futbolchining joriy bozor qiymati 17 million yevroni tashkil etadi. Ushbu transfer Marsel jamoasining kuchayishiga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Марсель Тимоти Веани арендует, есть соглашение
Марсель и клуб Ювентус достигли соглашения по трансферу полузащитника Тимоти Веа, сообщает журналист Фабриз Хокинс. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, американский футболист перейдет в французский клуб в аренду с обязательным правом выкупа. Ожидается, что сумма трансфера составит от 12 до 15 миллионов евро.
Клуб Марсель готов предложить 25-летнему игроку пятилетний долгосрочный контракт. В прошлом сезоне Тимоти Веа провел 30 матчей в итальянской серии А за Ювентус, забил пять голов и сделал два ассиста.
По оценке портала Transfermarkt, текущая рыночная стоимость американского футболиста составляет 17 миллионов евро. Ожидается, что этот трансфер значительно укрепит команду Марсель.