Gazizov Spartak o‘yini hakam ishini baholadi
Makhachkalinsk shahridagi “Dinamo” futbol klubining bosh direktori Shamil Gazizov “Spartak” jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindagi hakam Vasiliy Kazartsevning ish faolatiga o‘z bahosini berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining birinchi tur uchrashuvi 1:0 hisobida “qizil oq” jamoasi foydasiga yakunlandi. Gazizovning aytishicha, o‘yinning yettinchi daqiqasida yuz bergan jarayon bo‘yicha uning fikri aniq: bu penalti emas.
Sababi, avval himoyachi to‘pga tegadi, keyin esa qo‘lga ta’sir ko‘rsatadi. Ushbu holat “RB Sport” nashri tomonidan keltirilgan.
Shuningdek, “Dinamo” futbolchisining qo‘liga to‘p tegishi holati bahsli deb baholandi. Hakam o‘yinchini turtib yuborgan deb qaror qilgan, bu esa to‘g‘ri, ammo bu vaziyat boshqacha talqin qilinishi ham mumkin edi.
Bundan tashqari, hakam “Spartak” tomonidan kiritilgan bir necha golni bekor qilgan, ammo bu qarorlar kamroq savollarni keltirib chiqargan. Umuman olganda, hakam ishida ayrim bahsli vaziyatlar mavjud bo‘lsa-da, umumiy qarashda u o‘yinni adolatli boshqargan.

Газизов Спартак игры судейскую работу оценил
Генеральный директор футбольного клуба «Динамо» из Махачкалы Шамиль Газизов оценил работу арбитра Василия Казарцева в матче с командой «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч первого тура чемпионата России завершился со счетом 1:0 в пользу «красно-белых». По словам Газизова, его мнение по поводу эпизода, произошедшего на седьмой минуте, однозначно: это не пенальти.
Причина в том, что сначала защитник касается мяча, а затем уже происходит контакт с рукой. Этот момент был приведен изданиями «RB Sport».
Также был оценен спорный момент, когда мяч попал в руку игроку «Динамо». Арбитр решил, что игрок был толкнут, что является правильным, но эту ситуацию также можно было интерпретировать по-другому.
Кроме того, арбитр отменил несколько голов, забитых «Спартаком», однако эти решения вызвали меньше вопросов. В целом, несмотря на некоторые спорные моменты в работе арбитра, в общем он справедливо судил матч.