Vaxaniya: Jerson yuqori darajaga erishadi
«Rostov» jamoasi himoyachisi Ilya Vaxaniya Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasiga yangi qo‘shilgan futbolchi Jerson haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun, 20 iyul kuni, Rossiya Premer-ligasining birinchi turida «Zenit» va «Rostov» jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tdi. O‘yinda «Zenit» 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Braziliyalik futbolchi Jerson ikkinchi bo‘limda maydonga tushdi, ammo samarali harakatlari bilan ajralib chiqa olmadi. Ilya Vaxaniya «Match TV»ga bergan intervyusida Jersonning yuqori darajadagi mahoratini ta’kidladi.
U shunday dedi: «Uning darajasi ko‘rinib turibdi. Yaqinda kelgan bo‘lsa-da, agar shunday davom etsa, u yuqori darajali futbolchi bo‘ladi».
Jerson 28 yoshda bo‘lib, yozgi transfer oynasida Braziliyaning «Flamengo» jamoasidan «Zenit»ga o‘tgan. Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, uning transfer summasi 25 million yevroni tashkil etdi.
Bu transfer «Zenit» uchun katta sarmoya hisoblanadi va jamoa futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.

Вахания: Херсон достигает высокого уровня
Защитник команды «Ростов» Илья Вахания высказался о новом игроке команды Санкт-Петербурга «Зенит» Жерсоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня, 20 июля, в первом туре Российской Премьер-Лиги состоялся матч между командами «Зенит» и «Ростов». В игре «Зенит» одержал победу со счетом 2:1.
Бразильский футболист Жерсон вышел на поле во втором тайме, но не смог выделиться эффективными действиями. Илья Вахания в интервью «Матч ТВ» отметил высокий уровень мастерства Жерсона.
Он сказал: «Его уровень очевиден. Хотя он недавно пришел, если так будет продолжаться, он станет футболистом высокого уровня».
Жерсону 28 лет, он перешел в «Зенит» из бразильского клуба «Фламенго» в летнее трансферное окно. По данным СМИ, сумма его трансфера составила 25 миллионов евро.
Этот трансфер является большой инвестицией для «Зенита», и команда ожидает высоких результатов от игрока.