Orlov Jersonning o‘yinini yuqori baholadi
O‘zbekistonlik sharhlovchi Gennadiy Orlov Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida o‘ynayotgan braziliyalik futbolchi Jersonning debyuti haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jerson o‘yinni ikkinchi bo‘limda, “Rostov”ga qarshi o‘tgan Rossiya chempionatining birinchi tur o‘yinida maydonga tushdi. Ushbu bahs 2:1 hisobida “ko‘k-oq-ko‘k” jamoasining irodali g‘alabasi bilan yakunlandi.
Orlovning so‘zlariga ko‘ra, Jersonning o‘yin madaniyati va uzatmalari darhol seziladi. U pasni o‘yinning qon-tomiri deb ataydi va Jersonning uzoq masofaga aniq uzatmalari alohida e’tiborga loyiqdir.
Mutaxassis bu transferni juda kuchli qo‘shimcha deb baholaydi. Oldin Jerson “Flamenqo”, “Roma” va “Marsel” klublarida o‘ynagan.
Braziliya milliy jamoasi safida esa 14 ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urgan. Uning “Zenit”ga o‘tishi 25 million yevroga baholanmoqda.

Орлов высоко оценил игру Джерсона
Узбекский комментатор Геннадий Орлов высказал свои мысли о дебюте бразильского футболиста Жерсона, который играет в санкт-петербургском "Зените". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Жерсон вышел на поле во втором тайме в игре первого тура чемпионата России против "Ростова". Этот матч завершился волевой победой "сине-бело-голубых" со счетом 2:1.
По словам Орлова, игровая культура и передачи Жерсона сразу же заметны. Он называет пас кровеносной системой игры, и точные дальние передачи Жерсона заслуживают особого внимания.
Специалист оценивает этот трансфер как очень сильное подписание. Ранее Жерсон играл в клубах "Фламенго", "Рома" и "Марсель".
В составе сборной Бразилии он провел 14 матчей и забил один гол. Его переход в "Зенит" оценивается в 25 миллионов евро.