Di Lorenzo: De Bruyne kamtarligi bilan hayratda qoldirdi
Napoli jamoasi kapitanı Giovanni di Lorenzo jamoaning yangi a’zosi Kevin de Bruyne haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli yarim himoyachi iyul oyining boshida Manchester Siti klubidan erkin agent sifatida Napoli jamoasiga qo‘shildi. Di Lorenzo so‘zlariga ko‘ra, Kevin de Bruyne jamoaga ajoyib futbolchi sifatida qo‘shildi va u birinchi mashg‘ulotlarda o‘zining yuqori saviyasini namoyish etdi.
Uning kamtarligi kapitanni hayratda qoldirdi. De Bruyne tug‘ma chempion bo‘lib, jamoaga katta yordam berishiga ishonch bildirilmoqda.
Kevin de Bruyne 2015 yildan 2023 yilgacha Manchester Siti klubida o‘ynagan. Klub uning shartnomasini uzaytirmaslikka qaror qildi, chunki u shartnoma muddati iyun oxirida tugagan edi.
Shunday qilib, Kevin yangi faoliyatini Napoli jamoasida boshladi va u erda o‘zini isbotlashga intilmoqda. Jamoa rahbariyati va muxlislar uning kelajakka doir umidlarini yuqori baholamoqda.

Ди Лоренцо: Де Брюйне своей скромностью удивил
Капитан команды Наполи Джованни ди Лоренцо высказал свои мысли о новом члене команды Кевине де Брейне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний полузащитник присоединился к команде Наполи в начале июля в качестве свободного агента после клуба Манчестер Сити. По словам ди Лоренцо, Кевин де Брейне стал отличным игроком для команды и на первых тренировках продемонстрировал свой высокий уровень.
Его скромность удивила капитана. Уверенность в том, что де Брейне, будучи прирожденным чемпионом, окажет большую помощь команде, высока.
Кевин де Брейне играл за клуб Манчестер Сити с 2015 по 2023 год. Клуб решил не продлевать его контракт, так как срок действия контракта истек в конце июня.
Таким образом, Кевин начал свою новую карьеру в команде Наполи и стремится доказать себя там. Руководство команды и болельщики высоко оценивают его надежды на будущее.