Uesli Flamenkodan Romaga yaqin orada o‘tadi
Flamenko jamoasining himoyachisi Uesli yaqin kelajakda Roma klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qilgan. Manbaga ko‘ra, Rim klubi 21 yoshli braziliyalik futbolchiga 25 million yevro va qo‘shimcha bonuslarni taklif qilmoqda.
Flamenko jamoasi hozirda Ueslining o‘rnini to‘ldirish uchun yangi futbolchini izlamoqda va bu jarayon yakunlangach, transfer yakunlanadi. Futbolchi o‘zi esa Yevropada faoliyatini davom ettirishni istaydi va yangi muhitga ko‘chishga tayyorlanmoqda.
Eslatib o‘tish joizki, ilgari Uesliga Rossiya klublari ham qiziqish bildirgan edi, ammo futbolchi Roma klubini tanladi. Joriy mavsumda u Flamenko tarkibida Braziliya chempionatida 10 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta golga uzatma bergan.
Ushbu transfer futbolchining karerasida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda va u Yevropada o‘zini sinab ko‘rishga intilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv tez orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Уесли Фламенко близко к Риму пройдет
Защитник Фламенго Уэсли может перейти в клуб Рома в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо на своих страницах в социальных сетях. По информации источника, римский клуб предлагает 21-летнему бразильскому футболисту 25 миллионов евро и дополнительные бонусы.
Команда Фламенго в настоящее время ищет нового футболиста, чтобы заполнить место Уэсли, и как только этот процесс будет завершен, трансфер будет завершен. Сам футболист хочет продолжить свою карьеру в Европе и готовится к переезду в новую среду.
Стоит отметить, что ранее Уэсли также интересовались российские клубы, однако футболист выбрал клуб Рома. В текущем сезоне он сыграл 10 матчей в чемпионате Бразилии за Фламенго и сделал две голевые передачи.
Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста, и он стремится попробовать себя в Европе. Ожидается, что соглашение между клубом и футболистом будет оформлено в ближайшее время.