Joriy yozda Madridning «Real» klubi yangi o‘yinchilarga katta mablag‘ sarfladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa tarkibi Din Xüysen («Bornmut»), Alvaro Karreraz («Benfika») va Trent Aleksander-Arnold («Liverpul») kabi futbolchilar bilan kuchaydi. Shuningdek, avgust oyida Xabi Alonso boshchiligidagi jamoaga Franco Mastantuono («River Pleyt») qo‘shiladi.
Umumiy hisobda «Real» transferlarga taxminan 178 million yevro sarflagan bo‘lib, bu 2019-yil yozidan beri klub uchun eng qimmat transfer oynasi hisoblanadi. O‘tgan mavsumda Madridning nufuzli jamoasi La Liga chempionlik unvonini «Barselona»ga boy berdi.
Shuningdek, Ispaniya Kubogi va Superkubogi finalida katalon jamoasidan mag‘lub bo‘ldi. Chempionlar Ligasi musobaqasida jamoa chorak finalga chiqdi, ammo «Arsenal»ga yutqazdi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan Klub jahon chempionatida esa yarim finalda «PSJ»ga imkoniyatni boy berdi. Bu natijalar klub uchun qoniqarsiz bo‘lib, yangi mavsumda jamoa o‘z kuchini oshirishga intilmoqda.

Реал летом потратил рекордные средства на трансферы
Этим летом мадридский клуб «Реал» потратил большие средства на новых игроков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Состав команды усилили футболисты, такие как Дин Хюсейн («Борнмут»), Альваро Каррерас («Бенфика») и Трент Александер-Арнольд («Ливерпуль»). Также в августе к команде под руководством Хаби Алонсо присоединится Франко Мастантуньо («Ривер Плейт»).
В общей сложности «Реал» потратил на трансферы около 178 миллионов евро, что является самым дорогим трансферным окном для клуба с лета 2019 года. В прошлом сезоне престижная команда из Мадрида уступила титул чемпиона Ла Лиги «Барселоне».
Также в финале Кубка Испании и Суперкубка команда потерпела поражение от каталонской команды. В турнире Лиги чемпионов команда вышла в четвертьфинал, но проиграла «Арсеналу».
Недавно на прошедшем клубном чемпионате мира команда в полуфинале упустила возможность против «ПСЖ». Эти результаты оказались неудовлетворительными для клуба, и в новом сезоне команда стремится усилить свои позиции.