Korneyev: Spartakga yangi futbolchilar zarur
Rossiya terma jamoasining sobiq murabbiyi Igor Korneyev Moskva “Spartak” jamoasining hozirgi holati haqida fikr bildirdi va jamoani kuchaytirish zaruriyatini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Qizil-oq” jamoasi Rossiya Premyer-Ligasining yangi mavsumini kichik hisobdagi g‘alabadan boshladi. Birinchi turda “Spartak” o‘z maydonida Mahachqala “Dinamo” jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi.
Korneyev fikricha, “Spartak” tarkibi ma’lum joylarda kuchaytirilishi lozim, shunda jamoa yuqori o‘rinlar uchun to‘liq kurasha oladi. U ayniqsa markaziy himoyachilar va hujumchilarni qo‘shimcha qilish zarurligini ta’kidladi.
Hozirda jamoada faqat Zaboloqniy va Ugalde bor, lekin Liva Garciya markaziy hujumchi emas, u ko‘proq qanotda o‘ynaydi. Shuningdek, markaziy maydon va o‘ng qanot himoyasida ham muammolar mavjud.
Korneyev bu fikrlarni “Match TV” efirida bayon etdi. “Spartak”ning navbatdagi o‘yini 26 iyul kuni Kaliningradning “Baltika” jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Jamoa murabbiyi Deyan Stankovich bu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. Umuman olganda, “Spartak” jamoasining kuchaytirilishi uning mavsumdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi.

Корнеев: Спартаку нужны новые футболисты
Бывший тренер сборной России Игорь Корнеев высказал мнение о текущем состоянии московского «Спартака» и подчеркнул необходимость усиления команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Красно-белые» начали новый сезон Российской Премьер-Лиги с небольшой победы. В первом туре «Спартак» на своем поле одержал победу над махачкалинским «Динамо» со счетом 1:0.
По мнению Корнеева, состав «Спартака» необходимо усилить в определенных местах, чтобы команда могла полноценно бороться за высокие места. Он особенно отметил необходимость добавления центральных защитников и нападающих.
В настоящее время в команде есть только Заболоцкий и Угальде, но Лива Гарсия не является центральным нападающим, он больше играет на фланге. Также существуют проблемы в центре поля и на правом фланге защиты.
Корнеев высказал эти мысли в эфире «Матч ТВ». Следующий матч «Спартака» состоится 26 июля против калининградской «Балтики».
Главный тренер команды Деян Станкович серьезно готовится к этой игре. В целом, усиление команды «Спартак» является важным для ее успехов в сезоне.