Football Insider ma’lumotlariga ko‘ra, «Aston Villa» klubi yarim himoyachisi Jeykob Remzi yaqin orada klubini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchi «Nottingem Forest» jamoasining diqqat markazida bo‘lib, ushbu klub allaqachon uning transferi bo‘yicha muzokaralarni boshlagan. Hozirda tomonlar kelishuv shartlarini muhokama qilmoqda, ammo muzokaralar qaysi bosqichda ekanligi haqida aniq ma’lumot yo‘q.
2024/25 yilgi mavsumda Remzi Birmingham klubida 46 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va yetti golga assistentlik qildi. U «Aston Villa» jamoasining asosiy tarkibida muhim o‘rin tutmoqda.
Uning jamoani o‘zgartirishi jamoa tarkibida sezilarli o‘zgarishlarga olib kelishi mumkin. Futbolchilar va klublar o‘rtasidagi kelishuvlar yakuniga yetganidan so‘ng, rasmiy e’lonlar berilishi kutilmoqda.

Джейкоб Рэмси может покинуть «Астон Виллу»
По данным Football Insider, полузащитник клуба «Астон Вилла» Джейкоб Рэмси может в ближайшее время сменить клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний футболист находится в центре внимания клуба «Ноттингем Форест», который уже начал переговоры о его трансфере. В настоящее время стороны обсуждают условия соглашения, однако точной информации о том, на каком этапе находятся переговоры, нет.
В сезоне 2024/25 Рэмси провел 46 матчей за клуб Бирмингема, забил четыре гола и сделал семь голевых передач. Он занимает важное место в основном составе команды «Астон Вилла».
Его переход в другую команду может привести к значительным изменениям в составе. Ожидается, что после завершения соглашений между футболистами и клубами будут сделаны официальные объявления.