Arteta: Barcha futbolchilar Arsenalga kelmoqchi
Klub iyul oyining boshida Ispaniyaning Real Sosiedad jamoasidan ushbu futbolchini sotib olganini e’lon qildi. 2024/25 yilgi mavsum davomida yarim himoyachining Londonning yirik klubiga o‘tishi haqida gap-so‘zlar bo‘lgan.
Shu bilan birga, Madridning Real klubi ham futbolchini o‘z safiga qo‘shib olishga harakat qilgan. Arteta aytishicha, bu jarayon ancha vaqt davom etgan.
Martin o‘z kelajagi haqida qaror qabul qilish uchun yetarli vaqtga ega bo‘lgan. Omadga qarshi emas, Arsenal ajoyib klub bo‘lib, har kim bu yerda o‘ynashni xohlaydi.
Shu sababli futbolchi boshqa yaxshi takliflarni rad etib, aynan Arsenalga kelishni afzal ko‘rdi. Subimendining jamoaga foydasi katta bo‘lishi mumkinligini u allaqachon isbotlagan.
Murabbiy bu holatdan ilhomlanganini ta’kidladi. Martin Subimendining transfer qiymati taxminan 70 million yevroga baholanmoqda.
Bu mablag‘ klub uchun katta sarmoya hisoblanadi va futbolchidan yuqori natijalar kutilyapti. Arsenal jamoasi yangi futbolchi bilan o‘z kuchini yanada mustahkamlashni maqsad qilgan.

Артета: Все футболисты хотят прийти в Арсенал
Главный тренер лондонского футбольного клуба Арсенал Микель Артета высказал свои мысли о покупке полузащитника Мартина Субименди. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб в начале июля объявил о покупке этого футболиста у испанской Реал Сосьедад. В течение сезона 2024/25 ходили разговоры о переходе полузащитника в крупный лондонский клуб.
При этом мадридский Реал также пытался заполучить футболиста в свои ряды. Артета отметил, что этот процесс длился довольно долго.
Мартин имел достаточно времени, чтобы принять решение о своем будущем. Он не против удачи, Арсенал — отличный клуб, и каждый хочет играть здесь.
Поэтому футболист предпочел отклонить другие хорошие предложения и выбрать именно Арсенал. Субименди уже доказал, что может принести команде большую пользу.
Тренер подчеркнул, что он вдохновлен этой ситуацией. Трансферная стоимость Мартина Субименди оценивается примерно в 70 миллионов евро.
Эта сумма является значительной инвестицией для клуба, и от футболиста ожидаются высокие результаты. Команда Арсенала нацелена на дальнейшее укрепление своих позиций с новым игроком.