Yangi tayinlangan "Milan" jamoasi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri keyingi Serie A mavsumida, 23 avgustdan boshlanadigan musobaqada, klubning erishishi kerak bo‘lgan maqsad haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining asosiy vazifasi sifatida 2026/27 yilgi Chempionlar Ligasi musobaqasiga yo‘llanma olishni belgiladi. Bu jamoa brendi va moliyaviy holati uchun juda muhim ekanligini ta’kidladi.
Allegri bu vazifaning oson emasligini, shuning uchun jamoa ko‘p mehnat qilishi zarurligini aytdi. Italiyalik mutaxassis may oyida "Milan" bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan.
O‘tgan mavsumda jamoa sobiq murabbiy Serjiu Konseysau rahbarligida faqat sakkizinchi o‘rinni egallagan va Yevrokuboklarda ishtirok etish imkoniyatini qo‘ldan boy bergan edi. Allegrining maqsadi jamoani yana yuqori pog‘onalarga olib chiqishdir.

Аллегри: Милан основная цель Лига чемпионов
Новый главный тренер команды "Милан" Массимилиано Аллегри рассказал о цели клуба в следующем сезоне Серии А, который начнется 23 августа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обозначил своей основной задачей получение путевки в Лигу чемпионов 2026/27 годов. Он подчеркнул, что это очень важно для бренда команды и ее финансового состояния.
Аллегри отметил, что эта задача не из легких, поэтому команде необходимо много работать. Итальянский специалист был назначен главным тренером "Милана" в мае.
В прошлом сезоне команда под руководством бывшего тренера Серджиу Консейса заняла лишь восьмое место и упустила возможность участвовать в еврокубках. Цель Аллегри - вернуть команду на более высокие позиции.