Gazzaev Chelestinining tayinlanishini baholamadi
Valeriy Gazzaev, ilgari armiyachilar jamoasiga rahbarlik qilgan murabbiy, poytaxt jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga shveytsariyalik Fabio Chelestini tayinlanishi bilan bog‘liq vaziyatga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi murabbiy ostida armiyachilar mavsumning birinchi sovrinini – Rossiya Superkubogini qo‘lga kiritganini eslatdi. Shunga qaramay, Gazzaev klub rahbariyati tanloviga oid aniq baho berishdan tiyildi.
U o‘z fikrida chet ellik mutaxassislar haqida ilgari ham gapirganini ta’kidladi. Bugun, 21 iyul kuni, CSKA jamoasi Rossiya Premyer Ligasi birinchi turidan o‘rin olgan Orenburgga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi. O‘tgan mavsum poytaxt jamoasi musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi, chempionlik esa ilk bor “Krasnodar” jamoasiga nasib etdi.
Bu voqea mamlakat futbolida yangi sahifa ochilganini ko‘rsatadi. CSKA jamoasi oldingi yillardagi muvaffaqiyatlarini davom ettirishga intilmoqda.
Murabbiylar va futbolchilar jamoani yanada rivojlantirish uchun birgalikda harakat qilmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun yangi mavsum ko‘plab qiziqarli lahzalar taqdim etishi kutilmoqda.

Газзаев не оценил назначение Челестини.
Валерий Газзаев, ранее возглавлявший команду армейцев, прокомментировал ситуацию с назначением швейцарца Фабио Челестини на пост главного тренера столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что под руководством нового тренера армейцы завоевали первый трофей сезона – Кубок России. Тем не менее, Газзаев воздержался от конкретной оценки выбора руководства клуба.
Он отметил, что ранее также высказывался о зарубежных специалистах. Сегодня, 21 июля, команда ЦСКА проведет выездной матч против Оренбурга в первом туре Российской Премьер-Лиги.
Встреча начнется в 17:30 по московскому времени. В прошлом сезоне столичный клуб занял третье место в турнирной таблице, а чемпионство впервые досталось команде "Краснодар".
Это событие свидетельствует о том, что в футболе страны открывается новая страница. Команда ЦСКА стремится продолжить свои успехи прошлых лет.
Тренеры и футболисты совместно работают над дальнейшим развитием команды. Новый сезон обещает много интересных моментов для любителей футбола.