Zenit so‘nggi 20 yilda noyob g‘alabalar qozondi
«Zenit» Rossiya Premer Ligasi yangi mavsumini o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi 2:1 hisobida g‘alaba bilan boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Statistika bo‘yicha mutaxassislar Opta ma’lumotlariga ko‘ra, so‘nggi uchta Premer Liga o‘yinida «Zenit» hisobda ortda qolgan holatda ham yakunda g‘alaba qozongan. Bu o‘yinlar aprel oyida «Krasnodar», may oyida «Pari NN» va iyul oyida «Rostov»ga qarshi bo‘lib o‘tdi.
So‘nggi yigirma yil ichida Rossiya Premer Ligasi tarixida shunday ketma-ket g‘alabalar faqat uchta jamoaga nasib qilgan. Ular «Spartak» (2006-2007 yillar), CSKA (2013 yil) va 2022 yilda «Ximki» jamoalari hisoblanadi.
Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Zenit» jamoasi safarda «Rostov»ga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yin jamoaning yangi muvaffaqiyatlarini davom ettirish uchun muhim hisoblanadi.

Зенит за последние 20 лет добился уникальных побед
«Зенит» начал новый сезон Российской Премьер-Лиги с победы над командой «Ростов» со счетом 2:1 на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным специалистов статистики Opta, в последних трех матчах Премьер-Лиги «Зенит» также одержал победу, находясь в проигрыше. Эти игры состоялись в апреле против «Краснодара», в мае против «Пари НН» и в июле против «Ростова».
За последние двадцать лет в истории Российской Премьер-Лиги такие последовательные победы выпали лишь трем командам. Это «Спартак» (2006-2007 годы), ЦСКА (2013 год) и команда «Химки» в 2022 году.
Во втором туре чемпионата России команда «Зенит» сыграет на выезде против «Ростова». Эта игра важна для продолжения новых успехов команды.