«Rostov» futbolchisi Aleksey Mironov yaqinda o‘tkazilgan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasi va Sankt-Peterburgning «Zenit» klubi o‘rtasidagi bahs haqida o‘z fikrini bildirdi. Mironovning so‘zlariga ko‘ra, ikki tomonlama motivatsiyani sezmagan.
U rostdan ham «Zenit» o‘yin uchun boshqacha kayfiyatda maydonga tushadi deb o‘ylagan. Chunki «Zenit» joriy mavsumni o‘zlari uchun muhim bayram mavsumi deb hisoblaydi.
O‘yinda «Zenit» ko‘p vaqt davomida mag‘lubiyatda edi. Faqat ikkinchi bo‘limda Sankt-Peterburg jamoasi ikkita gol urib, uch ochko bilan qaytdi.
Bu natija «Rostov» uchun murakkab bo‘ldi. Ikkinchi tur doirasida «Zenit» Kazanda sinovga duch keladi.
U yerda ular mahalliy «Rubin» bilan o‘ynaydi. Mazkur jamoa so‘nggi o‘yinda «Akhmat»ni safarda 2:0 hisobida mag‘lub etdi.

Миронов: Я не заметил двойной мотивации Зенита
Игрок «Ростова» Алексей Миронов недавно прокомментировал проведённый матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал своё мнение о встрече своей команды с питерским «Зенитом». По словам Миронова, он не заметил двойной мотивации с обеих сторон.
Он действительно думал, что «Зенит» выйдет на поле с другим настроением для игры. Поскольку «Зенит» считает текущий сезон важным праздничным периодом для себя.
В матче «Зенит» долгое время проигрывал. Только во втором тайме питерская команда забила два гола и вернулась с тремя очками.
Этот результат стал сложным для «Ростова». Во втором туре «Зенит» столкнётся с испытанием в Казани.
Там они сыграют с местным «Рубином». Эта команда в последнем матче на выезде победила «Ахмат» со счётом 2:0.