Parutsa: Chelestini CSKA uchun to‘g‘ri tanlov
Sobiq “Terrachana” klubi futbolchisi Davide Parutsa “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiy haqida yaxshi xotiralarga ega ekanligini ta’kidladi. Parutsa aytishicha, Chelestini tufayli uning futbol haqidagi qarashlari tubdan o‘zgargan.
Endi u futbolni butunlay boshqacha ko‘z bilan ko‘radi. Ular birga ko‘p ishlay olmagan bo‘lsalar-da, Chelestini tez orada yuqori lavozimga ko‘tarilishiga ishonchi komil bo‘lgan.
Murabbiy a’lo darajada motivatsiya berishni biladi va futbolchilardan maksimal darajada mehnat qilishni talab qiladi. Shuningdek, u buni qanday amalga oshirishni sodda va tushunarli tarzda tushuntiradi.
Parutsa murabbiyning o‘yindagi asosiy tamoyillari haqida ham gapirdi. Ular hujumkor futbol o‘ynashga intilgan, harakatlar vertikal yo‘nalishda amalga oshirilgan.
Muhim jihat sifatida bosim o‘rnatish bo‘lgan, murabbiy to‘pni imkon qadar tezroq qaytarishni talab qilgan. Keyin esa oddiygina to‘pni nazorat qilish emas, balki tezkor hujumga o‘tish muhim bo‘lgan.
Sobiq futbolchi Chelestinining CSKAda muvaffaqiyat qozonishiga ishonch bildiradi. U ish boshlagan ilk kunlardan boshlab murabbiyning katta mutaxassis bo‘lishini anglaganini aytadi.
Ko‘plab mutaxassislar bilan ishlagan Parutsa CSKAning to‘g‘ri tanlov qilganini ta’kidlaydi. Shuningdek, Chelestini allaqachon sovrin qo‘lga kiritgani uchun uni tabriklaydi va kelgusida ham muvaffaqiyatlar tilaydi.

Паруца: Челестини для ЦСКА правильный выбор
Бывший игрок клуба “Террачана” Давиде Паруца поделился своими мыслями о главном тренере команды ЦСКА Фабио Челестини в интервью для сетевого издания “Евро-Футбол.Ру”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что у него хорошие воспоминания о тренере. По словам Паруцы, благодаря Челестини его взгляды на футбол кардинально изменились.
Теперь он смотрит на футбол совершенно по-другому. Хотя они не смогли много поработать вместе, он был уверен, что Челестини вскоре поднимется на высокую должность.
Тренер умеет отлично мотивировать и требует от футболистов максимальных усилий. Кроме того, он объясняет, как это сделать, просто и понятно.
Паруха также рассказал о ключевых принципах тренера в игре. Они стремились играть атакующий футбол, действия осуществлялись в вертикальном направлении.
Важным аспектом было давление, тренер требовал как можно быстрее вернуть мяч. Затем было важно не просто контролировать мяч, но и быстро переходить в атаку.
Бывший футболист выражает уверенность в успехе Челестини в ЦСКА. Он говорит, что с первых дней работы понял, что тренер — большой специалист.
Работая с множеством специалистов, Паруха подчеркивает, что ЦСКА сделал правильный выбор. Он также поздравляет Челестини с тем, что он уже завоевал трофей, и желает ему успехов в будущем.