Parfyonov: Zabolotni «Spartak» hujumini kuchaytirdi
Dmitriy Parfyonov Moskva «Spartak» futbol klubining yozgi transferini, ya’ni hujumchi Anton Zabolotnining jamoaga qo‘shilishini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Zabolotni hujum chizig‘ida ko‘p imkoniyatlarni yaratadi va ko‘plab yakka kurashlarda g‘alaba qozonadi. Bu uning asosiy kuchli tomonlaridan hisoblanadi.
Parfyonovning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotnining «Spartak»ga kelishi mantiqan to‘g‘ri qaror bo‘lgan. Shuni ta’kidlash lozimki, Anton Zabolotni yozgi transferlar davomida «qizil-oq» jamoaga qo‘shilgan yagona yangi futbolchi hisoblanadi.
Hujumchining yoshi 34 da va u ilgari faoliyatini «Tosno», «Zenit», Moskva CSKA, «Ximki» kabi klublarda davom ettirgan. Yangi mavsumning birinchi turida Rossiya Premer-ligasida «Spartak» o‘z maydonida Mahachqala «Dinamo» jamoasini mag‘lub etdi.
Bu g‘alaba jamoaning mavsumdagi yaxshi boshlanishini ta’minladi. Umuman olganda, Zabolotnining kelishi «Spartak» hujum liniyasini yanada kuchaytirishga xizmat qilishi kutilmoqda.

Парфёнов: Заболотный усилил атаку «Спартака»
Дмитрий Парфёнов высоко оценил летний трансфер московского футбольного клуба «Спартак», а именно присоединение нападающего Антона Заболотного к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Заболотный создаст много возможностей в атаке и выиграет множество единоборств. Это является одной из его основных сильных сторон.
По словам Парфёнова, приход Заболотного в «Спартак» был логически правильным решением. Следует отметить, что Антон Заболотный является единственным новым футболистом, который присоединился к «красно-белым» в ходе летних трансферов.
Нападающему 34 года, и он ранее продолжал свою карьеру в таких клубах, как «Тосно», «Зенит», московский ЦСКА, «Химки». В первом туре нового сезона «Спартак» на своем поле одержал победу над махачкалинским «Динамо» в Российской Премьер-Лиге.
Эта победа обеспечила команде хорошее начало сезона. В целом, ожидается, что приход Заболотного поможет еще больше усилить атаку «Спартака».